Piłka ręczna: Porażka Nielby Wągrowiec

JAC
Piłkarze ręczni Nielby Wągrowiec nieźle spisali się pojedynku z Vive Targi Kielce. Co prawda zespół trenera Pawła Galusa przegrał z ekipą gwiazd Bogdana Wenty 28:35 (14:13), ale pozostawił po sobie dobre wrażenie.

Szczególnie w pierwszej połowie spotkania gospodarze byli równorzędnym rywalem na wicemistrzów Polski. Po dziesięciu minutach Nielba prowadziła 5:3, w 23. minucie był remis 9:9. Potem to goście zdobyli trzy kolejne gole i było 9:12. W ostatnim fragmencie pierwszej odsłony zawodnicy Nielby odzyskali jednak inicjatywę i potrafili wyjść na prowadzenie 14:13. Skutecznością imponował Łukasz Gierak, który w tym okresie zdobył cztery bramki. Przez pierwsze pół godziny zawodnicy z Wągrowca potrafili utrzymać dobry poziom zarówno w ataku, jak i w obronie.

Niestety po przerwie kielczanie podkręcili tempo gry i nie pozwolili gospodarzom na zdobycia choćby bramki przez dziewięć minut. Zawodnicy trenera Wenty sami natomiast strzelili dziewięć kolejnych goli i wygrywali 22:14. Nielba odzyskała nieco równowagę. W 44. minucie przegrywała tylko 19:22, jednak potem kielczanie na więcej już nie pozwolili. szczególnie we znaki gospodarzom dał się Patryk Kuchczyński, który w drugiej odsłonie zdobył osiem bramek. Grą kolegów dobrze kierował Grzegorz Tkaczyk i ekipa Vive Targi Kielce wygrała w Wągrowcu 35:28. Mimo porażki zawodnicy Nielby zasłużyli na ciepłe słowa.

Nielba Wągrowiec - Vive Targi Kielce 28:35 (14:13)
Nielba: Kubiszewski, Konczewski - Smoliński 1, Gierak 6, Witkowski 3, Krajewski 3, Przysiek 3, Świerad 2, Białaszek 1, Płócienniczak 3, Przybylski 4, Tórz 2, Widziński, Matłoka, Biniewski, Niewrzawa.
Vive: Cleverly, Szmal - Grabarczyk 4, Tomczak, Jurecki 2, Tkaczyk 3, Zaremba 2, Kuchczyński 8, Jurasik 2, Jachlewski 2, Stojković 6, Buntić 2, Zorman, Rosiński 4.