Piłka ręczna: Porażka Nielby Wągrowiec

Marek Lubawiński
W rozegranym w środę awansem spotkaniu PGNiG Superligi piłkarze ręczni Nielby Wągrowiec przegrali na wyjeździe z Vive Targi Kielce 27:42 (14:19).

Zespół z Wągrowca, który ostatnio dobrze spisuje się w rozgrywkach PGNiG Superligi nie był faworytem spotkania z wicemistrzem Polski na jego parkiecie. W 20. minucie podopieczni Dariusza Molskiego przegrywali 8:12, na przerwę gospodarze schodzili z pięciobramkową przewagą - 19:14.

Jednak w drugiej połowie kielczanie prowadzeni Bogdana Wentę systematycznie powiększali swoje prowadzenie, kończąc pojedynek wysoką wygraną 42:27.

Najwięcej bramek: dla Vive Targi - Thorir Olafsson, Rastko Stojkovic i Tomasz Rosiński po 6; dla Nielby - Przemysław Krajewski 7, Dawid Przysiek i Rafał Przybylski po 4.