Piłkarki Medyka Konin wygrały 7:0. Mistrzynie są coraz bliżej złota

Piłkarki Medyka POLOmarket Konin zrobiły kolejny krok na drodze do obrony tytułu mistrza Polski. Na Stadionie im. Złotej Jedenastki Kazimierza Górskiego podopieczne trenera Romana Jaszczaka wysoko pokonały GOSiR-ki Piaseczno 7:0 i nadal prowadzi w tabeli ekstraligi.

Spotkanie z zamykająca tabelę drużyną z Piaseczna od początku do końca toczyło się pod dyktando koninianek. Praktycznie jedyną zagadką były rozmiary zwycięstwa. Skończyło się na siedmiu golach, a zespół gości może być zadowolony, że nie przegrał w Koninie w dwucyfrowym stosunku. Losy meczu rozstrzygnięte były praktycznie już po kwadransie, po którym drużyna Romana Jaszczaka prowadziła 3:0. Zawodniczki z Piaseczna miały duże kłopoty nawet z przekroczeniem środka boiska. Bramkarka mistrzyń Polski Anna Szymańska była w zasadzie bezrobotna.

– Mam nadzieję, że krótki kryzys mamy już za sobą i tym meczem wróciliśmy na właściwe tory. Pierwsza połowa była w wykonaniu naszego zespołu doskonała, a ręce same składały się do oklasków. Wierzę, że teraz będzie już tylko lepiej – powiedział nam trener Jaszczak.

Ozdobą spotkania była pierwsza bramka zdobyta w siódmej minucie przewrotką przez Ewelinę Kamczyk. Wspaniale były również czwarta i siódma bramka autorstwa Anny Gawrońskiej, która w sumie cztery razy pokonywała bramkarkę rywalek.

– Te gole to były naprawdę stadiony świata – ocenił szkoleniowiec Medyka POLOmarket Konin.

W następnym meczu ekstraligi koninianki zmierzą się na wyjeździe z Czarnymi Sosnowiec.

Medyk POLOmarket Konin – GOSiR-ki Piaseczno 7:0 (5:0).
Bramki: 1:0 Ewelina Kamczyk (7), 2:0 Anna Gawrońska (12), 3:0 Ewa Pajor (15), 4:0 Gawrońska (32), 5:0, Aleksandra Sikora (40), 6:0 Gawrońska (50), 7:0 Gawrońska (84).

Medyk POLOmarket: Szymańska – Szewczuk, Sławczewa, Ficzay, Grzywińska – Balcerzak, Dudek, Sikora, Pajor (46. Woźniak) – Kamczyk, Gawrońska.