Piłkarska trzecia liga: Lech II przegrał w Kleczewie z Sokołem, ale ciągle jest liderem

Szlagierem 11. kolejki trzeciej ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej był mecz w Kleczewie, gdzie wygrywający ostatnio mecz za meczem Sokół, jeden z faworytów rozgrywek, podejmował prowadzącego w tabeli Lecha II Poznań. Kleczewianie wygrali 1:0 i już są wiceliderem, a ich strata do rezerw Kolejorza zmalała do trzech punktów.

Hit kolejki stał na dobrym poziomie. Młodzi piłkarze Lecha nawet częściej znajdowali się w posiadaniu piłki, ale komplet punktów pozostał w Kleczewie. Jedyną bramkę w 78. minucie zdobył w strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Łukasz Urban. Jeden z obrońców

Lecha II próbował wprawdzie wybić piłkę, ale ta całym obwodem przekroczyła już linię bramkową.

– Wygraliśmy zasłużenie. Mieliśmy znacznie więcej sytuacji strzeleckich i jeden gol nie do końca odzwierciedla naszej przewag – ocenił trener Sokoła Tomasz Mazurkiewicz.

Dodajmy, że w 84. minucie, już przy wyniku 1:0 najskuteczniejszy jak dotąd w obecnym sezonie snajper Sokoła Jakub Dębowski nie wykorzystał rzutu karnego.

To siódme z rzędu zwycięstwo drużyny z Kleczewa, która już zapomniała o fatalnym początku rozgrywek.

Wielkopolskiej dwójce Lech II Poznań, Sokół Kleczew na razie najbardziej zagraża nie kryjący aspiracji awansu beniaminek Start Warlubie, który w sobotę przed własną widownią nie dał szans Polonii Środa Wielkopolska. Gospodarze po 17 minutach prowadzili już 2:0 wygrywając ostatecznie 4:1.

Oprócz spotkania w Kleczewie jeszcze dwukrotnie doszło w 11. kolejce do derbów naszego regionu. Polonia 1912 Leszno zremisowała u siebie z GKS Dopiewo 1:1, natomiast w konfrontacji beniaminków Grom Plewiska okazał się zdecydowanie lepszy od Centry Ostrów Wielkopolski, na własnym stadionie odnosząc efektowne zwycięstwo 5:1. W Plewiskach ostrowianie przegrywający do przerwy 0:1 w 57. minucie zdołali wprawdzie doprowadzić do wyrównania na 1:1, ale później gole zdobywali już tylko podopieczni Pawła Kutyni, którzy prowadzenie odzyskali już po dwóch minutach. Dwie bramki dla gospodarzy strzelił Mateusz Klichowicz, który z dziesięcioma golami objął samodzielne prowadzenie w klasyfikacji strzelców tej grupy trzeciej ligi.

Bardzo dobry występ zanotowali piłkarze Fogo Luboń, którzy na wyjeździe pokonali 4:1 dotychczasowego wicelidera Pogoń Mogilno. Porażki poniosły niestety Unia Swarzędz i Nielba Wągrowiec. Wągrowiczanie sprawili swym sympatykom przykrą niespodziankę u siebie ulegając 0:2 Włocłavii Włocławek, która losy spotkania rozstrzygnęła w niespełna 20 minut. Z kolei Unia Swarzędz przegrała w Toruniu ze spadkowiczem z pierwszej ligi, ale słabo spisującą się dotychczas Elaną 1:2. Kontaktowego gola Unia zdobyła dziesięć minut przed końcem, ale przynajmniej zremisować już nie zdołała.

Wciąż bez zwycięstwa pozostaje zamykająca tabelę Cuiavia, która tym razem przegrała w Inowrocławiu z Notecianką Pakość 0:1.

W dziewięciu meczach 11 kolejki padło 26 bramek. W następnej serii na plan pierwszy wysuwa się mecz Start Warlubie – Sokół Kleczew. Trzeci zespół tabeli podejmie wicelidera.

11. kolejka trzeciej ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej
Sokół Kleczew – Lech II Poznań 1:0 (0:0). Bramka
: Łukasz Urban (78).

Start Warlubie – Polonia Środa Wielkopolska 4:1 (2:0). Bramki: 1:0 Bartłomiej Kowalski (12), 2:0 Przemysław Sulej (17), 3:0 Michał Zarembski (69), 3:1 Dominik Mucha (87), 4:1 Grzegorz Domżalski (89).

Polonia 1912 Leszno – GKS Dopiewo 1:1 (0:0). Bramki:
1:0 Patryk Gendera (79), 1:1 Mateusz Styczyński (85).

Elana Toruń – Unia Swarzędz 2:1 (1:0). Bramki:
1:0 Dawid Zamiatowski (23), 2:0 Bartosz Maćkiewicz (66), 2:1 Marek Gołembowski (88).

Unia Solec Kujawski – Wda Świecie 0:1 (0:0). Bramka: Łukasz Subkowski (90).

Nielba Wągrowiec – Włocłavia Włocławek 0:2 (0:2). Bramki: 0:1 Bartosz Czaplicki (10), 0:2 Michał Skonieczny (17).

Pogoń Mogilno – Fogo Luboń 1:4 (0:0). Bramki: 0:1 Jacek Zielonka (47), 0:2 Dariusz Imbiorowicz (64), 1:2 , Piotr Krzysztof Szal (74), 1:3 Zielonka (83), 1:4 :Piotr Sarbinowski (90).

Cuiavia Inowrocław – Notecianka Pakość 0:1 (0:1). Bramka: Bartłomiej Delekta (25).

Grom Plewiska – Centra Ostrów Wielkopolski 5:1 (1:0). Bramki: 1:0 Dominik Fierlej (37),1:1 MIchał Kucharski (57). 2:1 Jakub Smura (59), 3:1 Mateusz Klichowicz (80), 4:1 Klichowicz (83), 5:1 Marcin Kaczmarek (90).