Piłkarska trzecia liga: Lider z Rypina i wicelider ze Środy Wielkopolskiej uciekają rywalom

Przez godzinę sobotniego meczu Lecha Rypin z Piastem Kobylin pachniało sensacją i możliwością zmiany lidera po 22. kolejce rozgrywek grupy drugiej (kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej) piłkarskiej trzeciej ligi. Od dłuższego czasu prowadzący w tabeli zespół z Rypina straszliwie męczył się z drużyną z Kobylina, od 24. minuty po samobójczym trafieniu Dariusza Koprowskiego przegrywając 0:1. Ostatecznie jednak gospodarze w zaledwie trzy minuty zdołali odwrócić losy spotkania wygrali 4:1 i na siedem kolejek przed zakończeniem rywalizacji wciąż są najbliżej awansu.

W najciekawszym meczu sobotnio-niedzielnej kolejki druga w tabeli Polonia Środa Wielkopolska zasłużenie pokonała wczoraj przed własną widownią doskonale spisującą się ostatnio (cztery kolejne zwycięstwa) Unię Swarzędz 2:0 i nadal traci do lidera z Rypina tylko jeden punkt.

WARTO TU ZAJRZEĆ:
PIŁKA NOŻNA W GŁOSIE WIELKOPOLSKIM

Podopieczni trenera Jacka Nowaczyka wygrali zasłużenie, a gdyby zwłaszcza Marcin Duchała zaprezentował lepszą skuteczność, sukces gospodarzy mógłby być jeszcze efektowniejszy. Prowadzenie dla Polonii uzyskał w 66. minucie Kamil Krajewski, który zaledwie cztery minuty wcześniej pojawił się na murawie za Krzysztofa Błędkowskiego. Wynik ustalił pięknym strzałem w samo okienko Tomasz Bekas (69), a bramka ta była ozdobą meczu.

Zespół ze Swarzędza do końca nie rezygnował z poprawy niekorzystnego wyniku, ale jedynym efektem była poprzeczka, która uratowała miejscowych przed stratą gola w 75. minucie.

Inny mecz, bardzo ważny dla układu czołówki tabeli, Sokół Kleczew - SAPA Lubuszanin Trzcianka, zakończył się bezbramkowym remisem. Gospodarze sprawili swą postawą spory zawód, a strata dwóch punktów poważnie zmniejsza szanse podopiecznych Andrzeja Ostańskiego na walkę o awans. Wynik remisowy nie krzywdzi jednak żadnej z drużyn, gdyż okazje strzeleckie miały oba zespoły. Siłę ofensywną Sokoła z pewnością zmniejszyła absencja kontuzjowanego Mikołaja Pingota. Gospodarze kończyli mecz w dziesiątkę, bowiem krótko przed końcem drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Paweł Lisiecki.

Na skutek rozwoju sytuacji w grupie zachodniej drugiej ligi, ciekawie zapowiada się także rywalizacja w dolnej części tabeli. Wiadomo, że oprócz Chemika Bydgoszcz, który wycofał się z rozgrywek, trzecią ligę opuści na pewno, bez względu na zajęte miejsce, Unia Janikowo zdegradowana o jedną klasę za udział w aferze korupcyjnej w polskiej piłce nożnej. Trzecim spadkowiczem byłaby zdecydowanie najsłabsza w grupie Victoria Koronowo, reszta stawki mogłaby więc czuć się spokojnie, gdyby z grupy zachodniej drugiej ligi nie spadła żadna drużyna z województw wielkopolskiego bądź kujawsko-pomorskiego. Tymczasem, niestety, zdegradowane mogą zostać nawet trzy zespoły z Wielkopolski, o tyle też, w najgorszym dla trzecioligowców przypadku, zwiększyć się może ilość spadkowiczów z trzeciej ligi. A to zupełnie zmienia sytuację.

Największą niespodziankę sprawiła skazana na degradację Victoria Koronowo, pokonując 2:0 Górnika Konin.

22. kolejka trzeciej ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej
Sokół Kleczew - SAPA/Lubuszanin Trzcianka 0:
Sparta Brodnica - GKS Dopiewo 0:0
Unia Janikowo - Wda Świecie 0:0
Lech Rypin - Piast Kobylin 4:1 (0:1).
Bramki:
0:1 Dariusz Koprowski (24. samobójcza), 1:1 Jakub Bojas (58), 2:1 Łukasz Ślifirczyk (60), 3:1 Bojas (61), 4:1 Marcin Tarnowski (71).

Notecianka Pakość - Cuiavia Inowrocław 2:1 (1:1).