Piłkarze Legii Warszawa niespodziewanie przegrali z Apollonem Limassol w meczu Ligi Europejskiej

LUMAR
W drugim meczu w grupie J piłkarskiej Ligi Europejskiej Legia Warszawa przegrała niespodziewanie na własnym stadionie z Apollonem Limassol 0:1. Mecz mistrza Polski z zespołem z Cypru toczył się na Łazienkowskiej przy pustych trybunach, bo UEFA zamknęła stadion z powodu niewłaściwego zachowania kibiców Legii przy okazji spotkań eliminacji Ligi Mistrzów

Trenera Jana Urbana martwił brak kibiców na trybunach, ale jeszcze bardziej brak czołowych graczy. Z powodu kontuzji nie mogli grać Dusan Kuciak, Jakub Kosecki i Marek Saganowski.

Od początku spotkania legioniści mieli optyczną przewagę. W ósmej minucie Henrik Ojamaa w poprzeczkę, ale kwadrans później niespodziewanie przed szansą na objęcie prowadzenia stanęli goście. Po niesłusznie podyktowanym rzucie karnym Gaston Sangoy strzelił z 11 metrów nad poprzeczką.

Argentyńczyk zrehabilitował się w 56. minucie, kiedy to po znakomitym kontrataku pokonał Wojciecha Skabę. Potem gospodarze atakowali, ale piłkarze z Cypru doskonale się bronili i nie dopuścili nawet do wyrównania.

W drugim meczu grupy J Trabzonspor zremisował z Lazio Rzym 3:3 (3:1), a jedną z bramek dla tureckiego zespołu zdobył Adrian Mierzejewski. 24 października Legia zagra z Trabzonsporem na wyjeździe.

Legia Warszawa – Apolllon Limassol 0:1 (0:0)
Bramka: Gaston Sangoy (56).
Legia: Skaba żk – Rzeźniczak, Dossa Junior żk, Tomasz Jodłowiec żk, Wawrzyniak – Vrdoljak, Pinto żk (82. Furman), Ojamaa (75. Kucharczyk), Radović – Żyro (85. Brzyski), Dwaliszwili.

Apollon: Hidi – Mena, Merkis, Karipidis, Vasiliou żk (89. Catala) – Hamdani, Gullon, Meriem, Papoulis, Sangoy (86. Konstantinou) – Roberto.

Sędziował: Martin Atkinson (Anglia).