Piłkarze ręczni Nielby Wągrowiec przegrali z Orlenem Wisłą Płock. Sił wystarczyło tylko na kwadrans

Cudu w Wągrowcu nie było, bo być nie mogło. W rozegranym awansem meczu 13. kolejki PGNIG Superligi piłkarze ręczni Nielby Wągrowiec przegrali z jednym z naszych eksportowych zespołów, wicemistrzem kraju i uczestnikiem Ligi Mistrzów Orlenem Wisłą Płock 22:41 (11:19).

Beniaminek początkowo nieoczekiwanie dotrzymywał kroku zdecydowanemu faworytowi, sił wystarczyło jednak na niespełna kwadrans. W dziewiątej minucie było jeszcze 5:4 dla Nielby, w 13. remis 5:5. W 17. minucie goście prowadzili jedną bramką (7:6) i od tego momentu systematycznie powiększali przewagę, która już do przerwy wynosiła osiem bramek. Skończyło się bardzo wysokim, aż 21-bramkowym zwycięstwem płocczan.

Najwięcej bramek: dla Nielby – Michał Tórz 7, Artur Barzenkow 5, Mateusz Przybylski 3, Dawid Pietrzkiewicz 3; dla Wisły – Michał Daszek 6, Nemanja Zelenovic 6, Mariusz Jurkiewicz 5, Tiago Rocha 5.

W drugim środowym meczu PGNiG Superligi Azoty Puławy wygrały z MMTS Kwidzyn 31:29 (14:14).

W tabeli prowadzi Vive Tauron Kiekce, który we wtorek rozgromił Gaz System Pogoń Szczecin 45:24, z kompletem 24 punktów przed Orlenem Wisłą Płock – 21 punktów. Nielba jest ostatnia z dwoma punktami.