Piłkarze Warty po porażce w Ostrowie już nie są liderem trzeciej ligi. Rezerwy Lecha coraz wyżej

W 21. kolejce rozgrywek w piłkarskiej trzeciej ligi piłkarskiej z dziewięciu zaplanowanych spotkań odbyło się tylko siedem. Nie nadawały się do gry boiska w Tarnowie Podgórnym i Warlubiu. Na pozycję lidera powrócił Sokół Kleczew, który o punkt wyprzedza prowadzącą dotychczas Wartę Poznań.

Sokół wprawdzie już w piątek zaledwie zremisował u siebie z Pogonią Mogilno 2:2, ale Warta przegrała w sobotę po dramatycznym meczu w Ostrowie Wielkopolskim z Ostrovią 1909 2:4. Poznaniacy od 20.minuty grali w dziesięciu po czerwonej kartce dla bramkarza Bartosza Pawłowskiego. Już w osłabionym składzie, goście ze stanu 0:1 wyszli na prowadzenie 2:1 po golach Adriana Laskowskiego i Michała Ciarkowskiego, ale po przerwie nie zdołali powstrzymać naporu gospodarzy. W ostatnich 20 minutach stracili trzy bramki.

Trwa seria zwycięstw Lecha II Poznań, który tym razem w konfrontacji trzeciej i czwarte dotąd drużyny tabeli, pokonał na wyjeździe Nielbę Wągrowiec 2:1. Rezerwy Kolejorza coraz wyżej w tabeli, tracą do Sokoła już tylko cztery punkty. W Wągrowcu bramki dla Lecha II strzelili Piotr Kurbiel i Wiktor Witt z rzutu karnego w 81. minucie.