Pilskie siatkarki przegrały z KSZO w Ostrowcu 1:3!

Siatkarki Nafty Piła po sobotnim zwycięstwie nad KSZO Ostrowiec 3:2, w pierwszym meczu o miejsca 5-12 w OrlenLidze, miały nadzieję na utrzymanie zaliczki w rewanżu. Rozpoczęły go od wygranej partii, ale jak się okazało to były tylko miłe złego początki.

W kolejnych setach podopieczne Łukasza Przybylaka zagrały na żenującym poziomie, a przecież rywalki występowały tylko w 7-osobowym składzie. Wydawało się więc, że z każdym setem miejscowym będzie trudniej o zdobywanie punktów. Tymczasem w trzeciej odsłonie spotkania gospodynie zdemolowały pilanki i nie pozwoliły im przekroczyć granicy 10 punktów. W czwartym secie dokończyły tylko egzekucję...

W innych meczach OrlenLigi nie było niespodzianek. Do półfinału awansowały finalistki Pucharu CEV, czyli siatkarki Atomu Trefl Sopot. Łodzianki zdołały urwać im tylko seta.

Z kolei w drugim pojedynku zespołów z dołu tabeli OrlenLigi górą były po raz drugi rzeszowianki. Najsłabszy w rundzie zasadniczej Pałac Bydgoszcz w kolejnej fazie rozgrywek znów spisuje się bardzo słabo. Natomiast w męskiej ekstraklasie drugą wygraną nad Cuprum Lubin zanotowali siatkarze ZAKSY.

KSZO Ostrowiec – Nafta Piła 3:1 (21:25, 25:18, 25:9, 25:14)
Nafta: Milović, Jarmoc, Konieczna, Wawrzyniak, Krawulska, Raczyńska, Pauliukouskaya (libero) oraz Archangielska, Sobczak.
KSZO: Brojek, Ganszczyk, Grzelak, Kuligowska, Tobiasz, Godfrey, Nowakowska (libero) oraz Stefańska.
Pierwszy mecz: 2:3.
Inne wyniki OrlenLigi: (o miejsca 5-12) Developres Rzeszów – Pałac Bydgoszcz 3:1 (pierwszy mecz 3:0), (o miejsca 1-8) Atom Trefl Sopot – Budowlani Łódź 3:1 (stan rywalizacji 2:0)
Plus Liga mężczyzn: (o miejsca 5-12) ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Cuprum Lubin 3:0 (pierwszy mecz 3:1)