Piotr Żyła wygrał kwalifikacje w Trondheim. W piątkowym konkursie wystartuje sześciu Polaków

LUMAR
Bardzo udane były dla polskich skoczków kwalifikacje do piątkowych zawodów Pucharu Świata w Trondheim (początek o 16.45, relacja w TVP 1 i Eurosport). 140 metrów skoczył Piotr Żyła i jak się później okazało był to najlepszy skok w czwartkowy wieczór. Drugie miejsce zajął Norweg Andreas Stjernen - 139,5 m, a trzecie Słoweniec Peter Prevc - 137 m.

Kolejny z podopiecznych Łukasza Kruczka, którzy w komplecie zakwalifikowali się do piątkowych zawodów, był Dawid Kubacki. Uplasował się na siódmej pozycji - 136 m, Maciej Kot zajął dziewiąte miejsce - 136,5, Stefan Hula 14. - 131, a Krzysztof Miętus 35. - 125,5.

Kamil Stoch, mistrz świata z Predazzo i zwycięzca ostatniego konkursu w Kuopio, który nie brac udziału w kwalifikacjach, nie stanął na skoczni. Jednak wcześniej był najlepszy w obu sesjach treningowych, skacząc 136 i 138 metrów.

Rekord skoczni w Trondheim wynosi 141 metrów i od 8 marca 2012 roku należy do Japończyka Daiki Ito.