PiS jest aktywne i widoczne

  PiS jest aktywne i widoczne

  Dr Szymon Ossowski, politolog WNPiD UAM

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Dr Szymon Ossowski, politolog WNPiD UAM, komentuje wyniki najnowszego sondażu "Głosu Wielkopolskiego".
  PiS jest aktywne i widoczne
  PiS jest aktywne i widoczne. Wyborcy widzą, że zmienia Polskę, wprowadzając swoje obietnice, w tym sztandarowe „500 plus”, które mocno podtrzymuje poparcie socjalnego elektoratu. O skutkach przekonamy się dopiero za jakiś czas. Tak długo, jak nie będzie negatywnych efektów, poparcie dla partii, a także - co widać w sondażu - dla rządu, będzie się utrzymywać.

  Drugie miejsce PO to owoc odbudowy przywództwa. Wydaje się, że najtrudniejszy czas wewnętrznych konfliktów już jest za nią. Wyszła do ludzi. Nowoczesna - choć bazuje na liderze i nie ma mocnych struktur - odnotowała dobry wynik, ale wciąż skupia ten sam elektorat, co PO. Te dwie partie przyciągnęły do siebie elektorat lewicowy światopoglądowo, PiS z kolei - lewicowy socjalny. Stąd niskie wyniki innych partii.

  Nie dziwi mnie obojętność wobec prezydentury Andrzeja Dudy. Wzmożone w kampanii zainteresowanie Polaków polityką powróciło do normy. Poza tym, prezydent przez swoje podejście np. do TK traci centrowych wyborców. A nie zyskuje socjalnych, bo 500 plus przypisywane jest do rządu.

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo