Pojedynek Poznań-Warszawa na korcie w Pekinie! To będzie pierwszy taki mecz w historii

Magda Linette i Iga Świątek nigdy wcześniej nie spotkały się na korcie, grając przeciwko sobie Andrzej Szkocki
Warszawianka Iga Świątek w ramach II rundy turnieju WTA1000 na kortach twardych w Pekinie, bez większych problemów pokonała w dwóch setach pochodzącą z Rosji Francuzkę Warwarę Graczewę 6:3, 6:1 i zameldowała się w 1/8 finału. Tam czeka na nią poznanianka Magda Linette, która wygrała z Jennifer Brady. Amerykanka przy stanie 3:1 dla Polki skreczowała.

Pojedynek między Magdą Linette oraz Igą Świątek, będzie pierwszym takim pojedynkiem w historii. Obie zawodniczki na zawodowych kortach nigdy jeszcze nie miały okazji grać przeciwko sobie, choć okazji do tego było sporo. Zazwyczaj to poznanianka dużo szybciej odpadała z turniejów, jednak na początku roku w wielkoszlemowym turnieju Australian Open, to Linette zdołała awansować do półfinału, natomiast Świątek zatrzymała się już na 1/8 finału.

Świątek w trwającym turnieju WTA1000 w Pekinie na początku wyeliminowała Hiszpankę Sarę Sorribes-Tormo, wygrywając 6:4, 6:3. W II rundzie uporała się z Francuzką Warwarą Graczewą 6:3, 6:1. Pomimo łatwego meczu, spotkanie nie obyło się bez incydentu. Na początku drugiego seta zostało ono przerwane na około godzinę z powodu deszczu, który przeszedł nad stolicą Chin.

Linette natomiast potwierdza po raz kolejny, że bardzo lubi grać w Azji. Po dojściu do finału także w chińskim Kantonie, teraz poznanianka chce osiągnąć podobny sukces, choć pekiński turniej jest dużo mocniej obsadzony. W pierwszej rundzie Linette wyeliminowała z numerem "14" Victorię Azarenkę 5:7, 6:1, 6:2. W kolejnej fazie turnieju Polce przyszło się mierzyć z Amerykanką Jennifer Brady. Mecz zakończył się jednak bardzo szybko, bo po zaledwie 19 minutach. Urodzona w Pensylwanii 28-letnia tenisistka z powodu kontuzji musiała skreczować.

Obie zawodniczki zarobiły już w tym turnieju 92,5 tysiąca amerykańskich dolarów.

Oprócz tego, że Świątek i Linette spotkają się ze sobą na korcie po raz pierwszy w historii, to jak zauważył Michał Pochopień z TVP Sport, po raz pierwszy dojdzie do "polskiego" meczu pomiędzy dwoma tenisistkami notowanymi w pierwszej pięćdziesiątce rankingu WTA.

Mecz między Linette a Świątek zostanie rozegrany 4 października, nie wcześniej niż o godz. 6.30 czasu polskiego.

John van den Brom ma o czym myśleć po meczu z Pogonią SzczecinZobacz listę meczów --->

Lista wstydu Johna van den Broma. Po tych meczach kibice Lec...