Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Politechnika Poznańska na podium międzynarodowego konkursu lotniczego SAE Aero Design West. Finał odbył się w Kalifornii [ZDJĘCIA]

OPRAC.:
Sylwia Rycharska
Sylwia Rycharska
Zawody Society of Automotive Engineers SAE Aero Design West, w których reprezentacja Akademickiego Klubu Lotniczego Politechniki Poznańskiej bierze udział od 2008 roku, są sponsorowane m.in. przez firmę Lockheed Martin (producenta samolotów F-16 i F-35), ANSYS & SolidWorks.Reprezentacja poznańskiej polibudy w najbardziej prestiżowej klasie Regular zajęła 2. miejsce w klasyfikacji generalnej, 2. miejsce w kategorii lotów i 3. miejsce w kategorii prezentacji technicznych.Zobacz więcej zdjęć --->>>
Zawody Society of Automotive Engineers SAE Aero Design West, w których reprezentacja Akademickiego Klubu Lotniczego Politechniki Poznańskiej bierze udział od 2008 roku, są sponsorowane m.in. przez firmę Lockheed Martin (producenta samolotów F-16 i F-35), ANSYS & SolidWorks.Reprezentacja poznańskiej polibudy w najbardziej prestiżowej klasie Regular zajęła 2. miejsce w klasyfikacji generalnej, 2. miejsce w kategorii lotów i 3. miejsce w kategorii prezentacji technicznych.Zobacz więcej zdjęć --->>>Materiały prasowe AKL Aero Design Poznań
Politechnika Poznańska zajęła miejsca na podium w międzynarodowych akademickich zawodach lotniczych - Society of Automotive Engineers SAE Aero Design West. Reprezentacja Akademickiego Klubu Lotniczego Politechniki Poznańskiej w najbardziej prestiżowej klasie Regular zajęła 2. miejsce w klasyfikacji generalnej, 2. miejsce w kategorii lotów i 3 miejsce w kategorii prezentacji technicznych. Tegoroczna edycja konkursu odbyła się 8-10 kwietnia w miejscowości Van Nuys w stanie Kalifornia w USA.

Zawody Society of Automotive Engineers SAE Aero Design West, w których reprezentacja Akademickiego Klubu Lotniczego Politechniki Poznańskiej bierze udział od 2008 roku, są sponsorowane m.in. przez firmę Lockheed Martin (producenta samolotów F-16 i F-35), ANSYS & SolidWorks.

Politechnika Poznańska na międzynarodowych zawodach lotniczych

Reprezentacja Politechniki Poznańskiej w najbardziej prestiżowej klasie Regular zajęła 2. miejsce w klasyfikacji generalnej, 2. miejsce w kategorii lotów i 3. miejsce w kategorii prezentacji technicznych.

- Tym samym studenci wyrównali swój dotychczasowy drugi najlepszy rezultat z Kalifornii z roku 2012, kiedy to zajęli drugie miejsce w klasie Regular w klasyfikacji generalnej. Większym osiągnięciem pozostaje jedynie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej klasy Regular odniesione przez Akademicki Klub Lotniczy Politechniki Poznańskiej podczas zawodów SAE Aero Design West 2018 - donosi Akademicki Klub Lotniczy.

Sprawdź też:

Poznańską drużynę w Kalifornii reprezentowali studenci Politechniki Poznańskiej: Jan Dominiak, Jan Luciński, Maksymilian Michta i Marcel Kraśniewski. Opiekunem naukowym ekipy PUT Aero Design był dr inż. Radosław Górzeński.

Od 1991 r. w zawodach bierze udział Politechnika Warszawska. W 2008 r. do rywalizacji dołączyła Politechnika Poznańska, a w kolejnych latach także - Politechnika Rzeszowska, Politechnika Wrocławska, Lotnicza Akademia Wojskowa w Dęblinie i Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie.

Reprezentację Politechniki Poznańskiej wspierają: prorektor PP prof. Agnieszka Misztal oraz dziekani prof. Olaf Ciszak (Wydział Inżynierii Mechanicznej), prof. Zbigniew Nadolny (Wydział Inżynierii Środowiska i Energetyki), prof. Jacek Pielechy (Wydział Inżynierii Lądowej i Transportu), prof. Andrzej Jaszkiewicz (Wydział Informatyki i Telekomunikacji) oraz prof. Ewa Kaczorek (Wydział Technologii Chemicznej). Start reprezentacji wspiera także finansowo Miasto Poznań. Logistycznie pomocy ekipie udziela Aeroklub Poznański oraz liczne grono życzliwych osób.

Sprawdź też:

SAE Aero Design

Międzynarodowe akademickie zawody SAE Aero Design od 36 lat organizuje amerykańskie Stowarzyszenie Inżynierów Transportu Society of Automotive Engineers (SAE) we współpracy m.in. z firmami Boeing, Lockheed Martin czy NASA.

Uczestnicy zawodów - międzynarodowe grupy studenckie - mają za zadanie zaprojektować i zbudować model samolotu, zgodnie z ograniczeniami narzuconymi przez organizatora.

- Oprócz opracowania dokumentacji ekipy muszą dokonać prezentacji technicznej, a następnie podnieść modelem jak największy ciężar w locie. Zawody uczą samodzielnego rozwiązywania problemów technicznych, organizacyjnych i logistycznych, umiejętności pracy w grupie, sztuki zaprezentowania i dokumentacji osiągnięć - tłumaczą przedstawiciele Akademickiego Klubu Lotniczego.

Według profesora Jerzego Nawrockiego z Politechniki Poznańskiej "konkursy typu SAE AeroDesign przekształcają kształcenie z wykładowo-podręcznikowego (learning by reading) na projektowe (learning by doing)".

Które zawody wykonywane przez mężczyzn kobiety uznają za najmniej atrakcyjne i nie chciałyby, aby ich przyszły facet się tym zajmował? Zapytano o to w ankiecie. Co ciekawe, panie wskazały niekoniecznie niskie płatne zawody. Zobacz, które zawody wymieniło najwięcej kobiet --->

Te zawody mężczyzn najbardziej odstraszają kobiety. Jeśli wy...

Sprawdź też:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Archeologiczna Wiosna Biskupin (Żnin)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski