Polscy hokeiści na trawie udanie rozpoczęli turniej Ligi Światowej. Rozgromili Meksyk aż 6:0!

W Singapurze rozpoczął się w sobotę turniej II rundy Ligi Światowej FIH w hokeju na trawie mężczyzn, który jest również kolejnym etapem kwalifikacji do igrzysk olimpijskich w 2016 roku w Rio de Janeiro. O trzy lokaty premiowane awansem do przedostatniej III rundy LŚ, rywalizuje osiem drużyn. W pierwszym swoim meczu w grupie B reprezentacja Polski pewnie pokonała Meksyk 6:0 i objęła prowadzenie w tabeli.

Polacy byli zdecydowanymi faworytami spotkania i nie zawiedli. Prowadzenie dla zespołu trenera Karola śnieżka uzyskał w 9. minucie Krystian Makowski z Pomorzanina Toruń, a kolejne bramki strzelali: Paweł Bratkowski z Grunwaldu Poznań w 26. minucie po krótkim rogu, Tomasz Górny z SV Rheydter (27) Piotr Kozłowski z Grunwaldu w 30. i 35. minucie po krótkim rogu oraz ponownie Tomasz Górny w 41. minucie.

Gdyby Polacy wykazali lepszą skuteczność zwycięstwo mogło być jeszcze wyższe. Przypomnijmy, że Meksyk zastąpił w turnieju drużynę Fidżi, która niemal w ostatniej chwili wycofała się z imprezy. Właśnie Meksykanie trafili do naszej grupy, w miejsce Singapur, który ostatecznie znalazł się w grupie A razem z Omanem, Malezją i Ukrainą.

W drugim sobotnim meczu w polskiej grupie Japonia wygrała z Bangladeszem 5:1. W niedzielę biało-czerwoni o godzinie 10.30 czasu polskiego, w meczu, który zapewne zadecyduje o pierwszym miejscu w grupie, zmierzą się z Japonią. W innym spotkaniu tej grupy Meksyk spotka się z Bangladeszem. W ostatniej kolejce grupowej we wtorek Polska zagra z Bangladeszem (2 w nocy z poniedziałku na wtorek czasu polskiego oraz Japonia z Meksykiem.