Polscy siatkarze przegrali z Brazylijczykami, a siatkarki z Włoszkami

Po dwóch porażkach z Polakami, Brazylijczycy na własnym boisku wzięli udany rewanż, pokonując naszych siatkarzy 3:1 w Lidze Światowej. Oznacza to, że zostali nowym liderem grupy i wyprzedzają w klasyfikacji biało-czerwonych jednym punktem.

Tylko w drugiej partii przewaga nasi siatkarze nie byli w stanie nawiązać wyrównanej walki z gospodarzami trzeciego turnieju grupy B. W ostatnim secie canarinhos mieli kilkupunktową przewagę, ale na finiszu mogli wszystko roztrwonić. W decydującej akcji podopieczni Bernardo Rezende zdecydowali się na atak środkiem. Nasi siatkarze wybronili piłkę, ale nie utrzymali jej w grze.

W sobotę biało-czerwoni długo wchodzili w mecz z Finami. Stracili pierwszego seta, ale potem nastąpiło przebudzenie. W kolejnych trzech partiach Polacy pokazali na co ich stać i w czwartej partii pozwolili rywalom zdobyć zaledwie 13 "oczek".
Z kolei w łódzkiej Atlas Arenie przez trzy ostatnie dni toczył się inauguracyjny turniej World Grand Prix siatkarek. Polki, po piątkowej wygranej z Serbią 3:2, w sobotę przegrały z Włoszkami 1:3, choć w czwartym secie miały piłki setowe. Trener Alojzy Świderek nie był zadowolony z występu swojej drużyny.

- W naszym zespole zabrakło przekonania, że to spotkanie możemy wygrać. Czasami nie wystarczało nam walki aż do upadłego. Ten pojedynek mogliśmy wygrać, brakowało tego kończącego ataku w decydujących momentach. Musimy także pracować nad tym, by popełniać mniej błędów - podkreślił selekcjoner.

Z kolei same siatkarki twierdziły, że zabrakło im szczęścia. - Uważam, że spotkanie stało na dobrym poziomie i mogło podobać się kibicom. Sam pojedynek był dla nas bardzo trudny, chciałyśmy po wygranej z Serbkami powtórzyć sukces, ale to już nam się nie udało. Mogłyśmy pokonać przeciwniczki, bo są one w naszym zasięgu - tłumaczyła skrzydłowa Joanna Kaczor, która w sobotę była zmienniczką.

Liga Światowa siatkarzy (grupa B) Brazylia - Polska 3:1 (26:24, 25:17, 23:25, 25:23) Polska: Nowakowski (2), Winiarski (5), Kurek (13), Bartman (7), Żygadło (2), Możdżonek (9), Ignaczak (libero) oraz Kosok (7), Zagumny, Jarosz (6), Kubiak (6) i Ruciak.

Sobotnie mecze: Polska - Finlandia 3:1 (23:25, 25:17, 25:19, 25:13), Brazylia - Kanada 3:0. Kolejność: 1. Brazylia 21 pkt, 2. Polska 20, 3. Kanada 6, 4. Finlandia 4. World Grand Prix siatkarek: Polska - Włochy 1:3 (22:25, 25:23, 20:25, 29:31) Polska: Okuniewska (9), Bednarek-Kasza (13), Skorupa (1), Kasprzak (3), Żebrowska (25), Skowrońska-Dolata (17), Maj (libero) oraz Kosek (5), Kaczor, Sieczka (1), Wołosz (2) i Tokarska.

Inne mecze: Serbia - Brazylia 2:3, Włochy - Serbia 0:3.