Polskie hokeistki na trawie wywalczyły w Pradze brązowy medal halowych mistrzostw Europy

W Pradze zakończyły się mistrzostwa Europy elity kobiet w halowej odmianie hokeja na trawie. Prowadzona przez Krzysztofa Rachwalskiego reprezentacja Polski odniosła duży sukces zdobywając brązowy medal. W meczu o miejsce na podium Polki pokonały w niedzielę reprezentację Austrii 2:1.

Mecz o brąz z Austriaczkami był bardzo zacięty. Zwycięską bramkę dla naszego zespołu zdobyła w drugiej połowie zawodniczka KS Hokej-Start Brzeziny Paula Sławińska.

Polki i tak mają czego trochę żałować, bo w sobotę wieczorem były o krok od ścisłego finału. W półfinale z późniejszym mistrzem kontynentu Holandią, choć pierwsze straciły gola w trzeciej minucie, po bramkach występującej na co dzień w SV Arminien Wiedeń Pauliny Okaj (8-karny) i poznanianki Joanny Wittke (11) objęły prowadzenie i korzystny rezultat utrzymywały jeszcze w przedostatniej minucie. Rywalki dopiero wówczas doprowadziły do wyrównania, a że spotkanie zakończyło się remisem 2:2, o awansie decydowały wykonywane do "nagłej śmierci" karne zagrywki, które już w pierwszej serii rozstrzygnęły na swoją korzyść Holenderki wygrywając 1:0.

Wcześniej, w fazie grupowej praskich HME biało-czerwone wygrały z Francją 4:1, przegrały z Białorusią 3:4 oraz w meczu, który dał im miejsce w półfinale, w sobotnie przedpołudnie zremisowały z Austrią 2:2.

Sześć czołowych drużyn, a więc Holandia, Niemcy, Polska, Austria, Czechy oraz Białoruś pozostał w elicie HME oraz zapewniło sobie udział w halowych mistrzostwach świata, które w 2015 roku zostaną rozegrane w Lipsku (przypomnijmy, że w Lipsku wystąpi również męska reprezentacja Polski, która przed tygodniem w HME w Wiedniu zajęła czwartą lokatę, ustępując tylko zespołom Niemiec, Austrii i Rosji. Elitę kobiet opuściły reprezentacje Anglii i Francji.

W 12-osobowym składzie reprezentacji Polski na HME w Pradze wystąpiły trzy zawodniczki aktualnego mistrza Polski AZS Politechnika Poznańska Poznań: Joanna Wittke, Marta Kucharska oraz Oriana Walasek.