Porażka, która bardzo boli. Akademiczki przez 30 min dyktowały warunki gry, ale ostatecznie przegrały w Sosnowcu różnicą czterech punktów

Agnieszka Skobel (z piłką) była w niedzielę najskuteczniejszą zawodniczką Enei AZS. Kapitan akademiczek zdobyła 20 punktów Konrad Czapracki/Enea AZS Politechnika Poznań
Od dwóch porażek rozpoczęły sezon koszykarki Enei AZS Politechniki Poznań. Po przegranej w Gdyni w niedzielę wieczorem, 15 października, podopieczne Wojciecha Szawarskiego nie sprostały w wyjazdowym meczu MB Zagłębiu Sosnowiec, przegrywając 88:92. Ta porażka na pewno mocno zabolała akademiczki, ponieważ przez trzy kwarty to zespół ze stolicy Wielkopolski dyktował warunki gry. O tym, że wrócił do domu na tarczy zadecydowała czwarta kwarta, przegrana aż 12:26.

W trzeciej kwarcie poznanianki prowadziły różnicą 10-12 punktów. Świetne zawody rozgrywała Agnieszka Skobel, a punkty zdobywały także Amerykanka Chloe Wells, jej rodaczka Mikayla Vaughn i Zuzanna Puc. W ostatniej odsłonie spotkania coś jednak się zacięło w dobrze funkcjonującej maszynie gości. Wyraźnie spadł poziom skuteczności rzutów, a i w defensywie pojawiły się głupie straty i faule. Przede wszystkim jednak przyjezdne nie znalazły lekarstwa na niesamowitą Batabe Zempare, która zdobyła aż 35 punktów, w tym oddała kluczowe rzuty w końcówce.

Zwycięstwo nad czwarta drużyną poprzedniego sezonu było na wyciagnięcie ręki, ale niestety ostatnie słowo należało do rywalek, które nie leżą poznaniankom już od minionego sezonu, w którym okazały się lepsze w play-off, mimo że przystąpiły do niego z niższej pozycji. Za tydzień Eneę AZS Politechnikę czeka kolejny trudny wyjazd, tym razem do Enei AZS AJP Gorzów.

MB Zagłębie Sosnowiec - Enea AZS Politechnika Poznań 92:88 (21:23, 24:27, 21:26, 26:12)
Najwięcej dla Zagłębia: Zempare 35, Wadoux 14, Wnorowska 14.
Enea AZS: Skobel 20, Wells 18, Vaughn 12, Puc 11, Pokk 9, Piasecka 8, Popović 6, Rogozińska 4.