Porażka piłkarek Medyka ze Slavią Praga

Medyk Konin
Piłkarki Medyka POLOmarket Konin przygotowujące się do wiosennej części rozgrywek ekstraligi i rywalizacji o trzeci z rzędu tytuł mistrzyń Polski zakończyły zgrupowanie w Żaganiu. W sobotę podopieczne trenera Romana Jaszczaka zmierzyły się z najtrudniejszym z dotychczasowych sparingowych przeciwników, mistrzem Czech i ćwierćfinalistą Ligi Mistrzyń Slavią Praga.

O porażce koninianek 2:3 (0:2) przesądziła słabsza pierwsza połowa, a w zasadzie fatalny początek. Prażanki już w pierwszej minucie objęły prowadzenie, po niespełna kwadransie prowadziły już 2:0 i zwycięstwa nie pozwoliły sobie odebrać. Mistrzynie Polski zdobyły po przerwie kontaktowego gola na 1:2, a na trzeciego gola rywalek odpowiedziały niemal natychmiast, ale na więcej przeciwniczki nie pozwoliły.

Medyk POLOmarket Konin – Slavia Praga 2:3 (0:2). Bramki: 0:1 Petra Divisova (1), 0:2 Tereza Kozarova (15), 1:2 Sara Jurackova (58.samobójcza), 1:3 Lucie Houzarova (76), 2:3.Aleksandra Sikora (79).