Porażka poznańskich akademiczek na zakończenie drugiej fazy rozgrywek I ligi!

Magdalena Idziorek zdobyła w Siedlcach 9 pkt
Magdalena Idziorek zdobyła w Siedlcach 9 pkt Fot. Grzegorz Dembiński
Nie udał się rewanż poznaniankom w dalekich Siedlcach. Akademiczki przegrały ostatni mecz w grupie C I ligi koszykarek z MKK Siedlce 55:69, wygrywając tylko pierwszą kwartę 21:11 i oddając inicjatywę gospodyniom w kolejnych trzech kwartach: 12:21, 13:22, 9:15.

Poznanianki zagrały wyjątkowo nieskutecznie w ataku - 34% z gry i słabiej w obronie. Jednak wynik poniedziałkowego meczu w tabeli już nic nie zmienił i Poznań City Center AZS przed ostatnim etapem walki o ekstraklasę zajął 3 miejsce.

W trzecim etapie rozgrywek pierwszy zespół w tabeli gra z czwartym, a drugi z trzecim, a rywalizacja rozstrzyga się po dwóch zwycięstwach. W pierwszym meczu gospodarzem jest zespół zajmujący wyższe miejsce w tabeli. Następnie rywalizacja przenosi się do miasta zespołu z miejsc 3 i 4, aby ewentualnie wrócić z powrotem do miast zespołów uprzywilejowanych - w tym przypadku Siedlec i Wrocławia.

Poznań City Center AZS z trzeciego miejsca trafia znowu na zespół MKK Siedlce i to z nimi przyjdzie mu rywalizować już w sobotę 22 marca na wyjeździe. Mecz rewanżowy odbędzie się w kolejną sobotę 29 marca i ewentualne trzecie spotkanie w środę 2 kwietnia. Zespół, który wygra tę rywalizację awansuje do Basket Ligi Kobiet.

MKK Siedlce - Poznań City Center AZS 69:55 (11:21, 21:12, 22:13, 15:9)

Punkty dla Poznań City Center AZS: Magdalena Koperwas - 17, Weronika Telenga - 9, Magdalena Idziorek - 9, Żaneta Durak - 7,
Barbara Skowronek - 6, Elżbieta Giedrojć - 4, Karolina Budeń - 3, najwięcej punktów dla MKK Siedlce: Marta Dobrowolska - 25.