Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Powstał portal o Powstaniu Wielkopolskim w języku niemieckim

OPRAC.:
Alicja Durka
Alicja Durka
17 lutego 2020 roku w gmachu Muzeum Narodowego w Poznaniu została zainaugurowana anglojęzyczna wersja portalu. Z okazji 104. rocznicy podpisania Rozejmu w Trewirze przyszedł czas na premierę strony w języku niemieckim.
17 lutego 2020 roku w gmachu Muzeum Narodowego w Poznaniu została zainaugurowana anglojęzyczna wersja portalu. Z okazji 104. rocznicy podpisania Rozejmu w Trewirze przyszedł czas na premierę strony w języku niemieckim. Andrzej Banaś
Podczas uroczystej inauguracji Przystanku Historia w Berlinie, która odbyła się 14 lutego w siedzibie Instytutu Polskiego w Berlinie zaprezentowano niemieckojęzyczną wersję portalu Instytutu Pamięci Narodowej o Powstaniu Wielkopolskim.

W 2018 roku, w 100. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego poznański Oddział Instytutu Pamięci Narodowej z 15 instytucjami nauki i kultury przygotował portal internetowy poświęcony Powstaniu Wielkopolskiemu. W 2020 roku do grona instytucji włączających się w prace nad portalem i przekazujących cenne materiały dołączyły Muzeum Narodowe w Poznaniu oraz Poznańskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk.

Jak przekazują twórcy, ideą portalu pw.ipn.gov.pl jest edukowanie, propagowanie i upamiętnianie Powstania Wielkopolskiego. Jego założeniem jest otwarta formuła i uzupełnianie informacji poprzez ciągłe zbieranie tekstów i materiałów oraz zapraszanie do współpracy regionalistów, historyków i instytucji podtrzymujących pamięć o powstaniu.

17 lutego 2020 roku w gmachu Muzeum Narodowego w Poznaniu została zainaugurowana anglojęzyczna wersja portalu. Z okazji 104. rocznicy podpisania Rozejmu w Trewirze przyszedł czas na premierę strony w języku niemieckim.

Obserwuj nas także na Google News

Jesteś świadkiem ciekawego wydarzenia? Skontaktuj się z nami! Wyślij informację, zdjęcia lub film na adres: [email protected]

Piękne, zachwycające miasto, w wydaniu jakiego jeszcze nie widzieliście. Poznań na zdjęciach z XIX i XX w. możemy zobaczyć dzięki Archiwum Narodowemu w Poznaniu, które od wielu lat tworzy i sukcesywnie powiększa zbiór wspaniałych widokówek. Jak kiedyś wyglądało centrum stolicy Wielkopolski, poznańskie zabytki czy okolice Warty? Zobaczcie stare pocztówki i na moment cofnijcie się w czasie --->

Poznań uwieczniony na starych pocztówkach. Tak pięknie wyglą...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski