Poz-Bruk Cup 2012: Tenisowe mistrzostwa budowlanych w Sobocie

ŁOS
Na kortach Centrum Tenisowego Sobota odbyły się 14. Mistrzostwa Poznania Budowlanych Poz-Bruk Cup 2012.

W grze pojedynczej rywalizowano w dwóch kategoriach wiekowych. W zmaganiach graczy do 50. roku życia w finałowym pojedynku Arkadiusz Jankowiak (PBG) pokonał Andrzeja Sołtysińskiego (Energomontaż) 6:4, 6:1. Trzecie miejsce dla Sławomira Garusa (PBG), po wygranej z Krzysztofem Byrtem (Budom Market) 6:4, 4:6, 10:4.

W kategorii powyżej 50. lat pierwsze miejsce zdobył Andrzej Kubanek (Firma Kubanek) zwyciężając Adama Ciesielskiego 6:4, 6:3. Brązowy medal dla Zbigniewa Garusa (Pekabud Morasko). Czwarty był Jerzy Byrt (Budom Market). W grze podwójnej wygrali Krzysztof Komodziński (KK-Bud)/An-drzej Szymaniak (Hochtief).

- Ciekawe, stojące na wysokim poziomie, były oba finały singla. Kilka zażartych pojedynków stoczono też w półfinałach - mówi Bogdan Kaczmarek, pomysłodawca i koordynator imprezy. Do mistrzostw zgłoszono 24 tenisistów. W turnieju głównym rywalizowało 16 graczy. Turniej wsparły także firmy: BT Poznań, Ataner, Matbet, Pekabud Morasko.