Poznań: Czy zniknie mur przy Collegium Iuridicum Novum?...

  Poznań: Czy zniknie mur przy Collegium Iuridicum Novum? Studenci widzą w tym szansę, by łatwiej dojść z przystanku na uczelnię

  Grzegorz Okoński

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Poznań: Czy zniknie mur przy Collegium Iuridicum Novum? Studenci widzą w tym szansę, by łatwiej dojść z przystanku na uczelnię
  1/4
  przejdź do galerii

  ©Facebook/Gemela poznańska

  Mur przy al. Niepodległości, na wprost hotelu Polonez, oddzielający od ulicy teren Collegium Iuridicum Novum – przestanie istnieć. Pierwsze wiążące decyzje mogą zapaść już w środę.
  Solidne na pierwszy rzut oka ogrodzenie pochyla się, do tego wygląda nieestetycznie. Studenci oczekujący przy nim na autobus dodają inny nie mniej ważny zarzut – zajmuje zbyt dużo miejsca i uniemożliwia szybkie dotarcie do obiektów dydaktycznych.

  - Przestrzeń zyska – czytamy na blogu Gemela poznańska. - Zamiast muru będą widoczne zabudowania UAM - te nowoczesne i te koszarowe sprzed dekad oraz budynek AMW. Z pewnością będzie lepiej, obszar dostanie oddechu.

  O tym, że prawdopodobne jest zlikwidowanie muru potwierdza rzeczniczka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.

  - UAM jest skłonny rozebrać mur, ale w tej sprawie musi porozumieć się z Agencją Mienia Wojskowego, do której należy część tego muru – mówi Małgorzata Rybczyńska, rzecznik prasowy i kierownik Sekcji Prasowej Centrum Marketingu UAM. - W najbliższą środę strony spotkają się, aby na ten temat porozmawiać.

  Informacja wzbudziła duże zainteresowanie byłych i obecnych studentów. Opowiadają się oni za pozostawieniem w miejscu muru otwartej przestrzeni, bez ogrodzenia, za to z zielenią i krzewami. Popularność zdobywa postulat przeprowadzenia drogi – chodnika, łączącego w linii prostej przystanek autobusowy z budynkiem wykładowym, dotąd bowiem studenci wysiadający z autobusu nadkładają drogi obchodząc mur.

  Postulują też poszerzenie chodnika, wąskiego i trudnego do przejścia z uwagi na dużą ilość pasażerów oczekujących na autobus. Ponieważ tymi ostatnimi są przeważnie studenci, to jedna z propozycji mówi, że można byłoby nawet powiększyć powierzchnię przystanku, przez wykorzystanie terenu uniwersyteckiego.

  Zobacz też:

  POLECAMY:
  Zapytaliśmy poznaniaków, czy halę Arena trzeba zburzyć. Co odpowiedzieli?


  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  rozjechać walcami

  Tadzik (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

  To coś psuje wizerunek miasta. Jak najszybciej należy go zburzyć!!!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  pytania

  Olo (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

  Ten mur jest obleśny. Inna sprawa, że w sytuacji gdy jakiś kierowca straci panowanie nad pojazdem i wjedzie na chodnik, do "wprasuje" w ten mur przechodzących ludzi (nie ma gdzie uciekać). No i mur...rozwiń całość

  Ten mur jest obleśny. Inna sprawa, że w sytuacji gdy jakiś kierowca straci panowanie nad pojazdem i wjedzie na chodnik, do "wprasuje" w ten mur przechodzących ludzi (nie ma gdzie uciekać). No i mur blokuje stworzenie zatoczki autobusowej.
  P.S. Pamiętam jak ten mur był "remontowany" jakieś pięć lat temu. Zimą nakładano tynki, które teraz spadają na pieszych. Tandeta.
  P.S.2 Kiedy tam zostanie naprawiony chodnik?zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo