Poznań: Nagroda im. Macieja Frankiewicza czeka na młodych...

  Poznań: Nagroda im. Macieja Frankiewicza czeka na młodych patriotów

  Zdjęcie autora materiału

  Bogna Kisiel

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Poznań: Nagroda im. Macieja Frankiewicza czeka na młodych patriotów
  Rozpoczęła się piąta edycja Nagrody im. Macieja Frankiewicza. Kandydatów można zgłaszać drogą elektroniczną do 25 kwietnia. Na młodego patriotę, który zwycięży w konkursie, czeka statuetka i czek na 5 tysięcy złotych.
  Poznań: Nagroda im. Macieja Frankiewicza czeka na młodych patriotów
  Maciej Frankiewicz był założycielem Solidarności Walczącej, od 1994 r. pełnił funkcję zastępcy prezydenta Poznania. Czynnie uprawiał sport – pływał, nurkował, biegał, skakał na spadochronie, jeździł konno. Współtworzył największy w Polsce Poznań Maraton, który od 2009 roku nosi jego imię.

  W maju 2009 roku został poturbowany przez konia, który go przygniótł, przewracając się. Trafił do szpitala, gdzie zmarł nagle 16 czerwca.


  Nagroda im. Macieja Frankiewicza została ustanowiona, by upamiętnić tę wyjątkową postać. W tym roku to już piąta edycja tego konkursu. Mogą w nim wziąć udział osoby, które skończyły 15 lat, a nie przekroczyły 25, mieszkające w Wielkopolsce i wyróżniające się patriotyczną postawą.

  – Patriotyzm można realizować w różnych sferach działalności – mówi Joanna Frankiewicz, radna PRO, żona śp. M. Frankiewicza. – Tak postrzegał to Maciej. W latach 80. walczył w podziemiu, a gdy Polska zaczęła wybijać się na niepodległość włączył się w pracę organiczną nad jej odbudową. Ta nagroda nie ma charakteru politycznego. Laureaci naszej nagrody, choć mają odmienne światopoglądy, potrafią pięknie się różnić.

  Zgłoszenia kandydatów do Nagrody im. M. Frankiewicza należy nadsyłać drogą elektroniczną (regulamin i formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie www.nagrodafrankiewicza.pl) do 25 kwietnia. Spośród nich kapituła wytypuje 10 osób nominowanych. I dopiero z tego grona wybierze laureata i przyzna 9 wyróżnień. Na zwycięzcę czeka statuetka oraz czek na 5 tys. zł.

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo