Poznań Półmaraton: Wyniki z punktów pomiaru [ZDJĘCIA, RELACJA NA ŻYWO]

KAEF
Poznań Półmaraton. Wyniki
Poznań Półmaraton. Wyniki Grzegorz Dembiński
Wystartował Poznań Półmaraton. Wyniki z poszczególnych punktów pomiaru, zdjęcia z biegu, relacje z trasy. To wszystko znajdziecie na naszej stronie. Kibicujcie razem z "Głosem Wielkopolskim"!

godz. 13.36 - polecamy relację wideo z niedzielnego półmaratonu.

godz. 13.23 - specjalnie dla Was publikujemy zdjęcia zawodników i kibiców. Znajdźcie się na zdjęciach: Poznań Półmaraton: Biegłeś lub kibicowałeś? Znajdź się na zdjęciach!

ZWYCIĘZCĄ 8. POZNAŃ MARATON ZOSTAŁ PAWEŁ OCHAL Z BYDGOSZCZY. WŚRÓD PAŃ NAJLEPSZA BYŁA JEGO ŻONA, OLGA OCHAL.

godz. 11.25 - Poznań Półmaraton - wyniki. Oto pierwsza dziesiątka poznańskiego półmaratonu i ich czas:

10. Maciej Łucyk - 01:14:00

Olga Ochal, najlepsza wśród pań, na metę przybiegła jako czternasta. Zwycięzcom gratulujemy!

godz. 11.14 - pierwszą kobietą na mecie 8. Poznań Półmaratonu była Olga Ochal. Ponad 21 kilometrów pokonała w czasie godziny, czternastu minut i trzydziestu pięciu sekund.

godz. 11.11 - zmiana na trzecim miejscu. Trasę z trzecim wynikiem (godzina, dziesięć minut i czterdzieści cztery sekundy) pokonał Łukasz Kalaszczyński z Płocka.

godz. 11.10 - Paweł Ochal zwycięzcą 8. Poznań Maratonu! Trasę pokonał w godzinę, osiem minut i sześć sekund. Drugi na mecie zameldował się Paweł Matner z Nysy.

godz. 11.05 - nadal prowadzi Paweł Ochal, Mistrz Polski w maratonie w 2007 roku. Wśród kobiet prowadzi jego żona, Olga Ochal. Pan Paweł był 4. w zeszłorocznej edycji poznańskiego maratonu.

godz. 11 - kibice na mecie, która znajduje się nad jeziorem Maltańskim obok hangarów, wypatrują już pierwszego zawodnika.

godz. 10.57 - kilka minut po godzinie 11 na mecie powinni się pojawić pierwsi zawodnicy. Czy Paweł Ochal z Bydgoszczy utrzyma pozycję lidera? Dowiemy się już za kilka minut.

godz. 10.53 - 15. kilometr 8. Poznań Półmaratonu pokonało już 16 osób.

godz. 10.51 - Minutę później w punkcie kontrolnym zameldował się kolejny z zawodników. To Paweł Matner z Nysy. Przebiegnięcie 15 kilometrów zajęło mu 49 minut i 16 sekund. Trzeci w punkcie zameldował się Marcin Fehlau, a więc walka o trzecie miejsce jest naprawdę zacięta.

godz. 10.48 - Paweł Ochal pierwszy na 15 kilometrze. Pokonał ten dystans w 48 minut i 18 sekund.

godz. 10.48 - już za chwilę pierwsi zawodnicy powinni się pojawić na 15. kilometrze niedzielnego biegu.

godz. 10.43 - wśród mężczyzn nadal prowadzi Paweł Ochal. Wśród pań najlepsza jest Olga Ochal, żona pana Pawła. Oboje są z Bydgoszczy. Pani Olga punkt 10 kilometrów pokonała w czasie 35 minut i 16 sekund.

godz. 10.40 - kolejny punkt kontrolny na 15 kilometrze. Czy czołówka biegu będzie taka sama? Przekonamy się za kwadrans, bo właśnie tyle zajmuje zawodnikom pokonanie 5 kilometrów Poznań Półmaratonu.

godz. 10.33 - punkt kontrolny na 10 kilometrze zdobyty! Pierwszy zameldował się tam Paweł Ochal z Bydgoszczy, który prowadzi od samego początku. Pokonanie 10 kilometrów zajęło mu 32 minuty i 5 sekund. 35 minut później pojawił się tam Paweł Matner z Nysy. Trzeci na 10. kilometrze zameldował się Marcin Kęsy z Poznania.

godz. 10.32 - za chwilę pierwsi zawodnicy powinni pojawić się na kolejnym punkcie kontrolnym. Ten znajduje się na dystansie 10 kilometrów.

godz. 10.32 - ponad 21 kilometrów liczy trasa 8. Poznań Półmaratonu. Jakie ulice powinni omijać poznańscy kierowcy? Sprawdźcie na mapie.

godz. 10.28 - w 8. Poznań Półmaraton biegną m.in. Robert Korzeniowski, Mezo, Ryszard Grobelny, Jakub Jędrzejewski, zastępca prezydenta Poznania, radna Joanna Frankiewicz.

godz. 10.24 - każdy z zawodników, który ukończy bieg w wyznaczonym przez organizatorów czasie, może liczyć na pamiątkowy medal.

godz. 10.17 - w punkcie kontrolnym na piątym kilometrze zameldowała się pierwsza kobieta. To Olga Ochal z Bydgoszczy. Pokonanie tego dystansu zajęło jej 17 minut i 46 sekund.

godz. 10.16 - pierwsi zawodnicy już zameldowali się w punkcie pomiary na piątym kilometrze biegu. Paweł Ochal z numerem 16. pokonał ten dystans najszybciej. Przebiegnięcie pięciu kilometrów zajęło mu 16 minut i 6 sekund. Drugi - 22 sekundy później, zameldował się tam Paweł Matner.

godz. 10.14 - Paweł Ochal, zawodnik biegnący z numerem 16., chwilę po starcie wysunął się na prowadzenie. Pierwszy minął trzeci kilometr Poznań Półmaratonu.

godz. 10.12 - wzdłuż całej trasy zawodników dopingują kibice. Każdego z zawodników witają brawami.

godz. 10.06 - przed zawodnikami trasa licząca ponad 21 km. Które ulice przebiegną?

Źródło: youtube.pl

godz. 10 - 8. Poznań Półmaraton wystartował!

***

Poznań Półmaraton - ważne informacje
Niemal 9 tys. osób zgłosiło swój start w 8. Poznań Półmaraton. Zawody zapowiadają się naprawdę ciekawie: wśród zgłoszony biegaczy nie ma ani jednego Kenijczyka, a to do właśnie do nich rok temu należała czołówka biegu.

Trzy godziny potrwa Poznań Półmaraton. Wyniki powinniśmy poznać około godziny 13. Jednak już wcześniej będziemy Was informować, kto prowadzi i kto pierwszy zameldował się w poszczególnych punktach.

Pierwszego zawodnika na mecie biegu organizatorzy spodziewają się już około 11.

Poznań Półmaraton: Wyniki z poszczególnych punktów pomiaru

• 5 km - pierwsza trójka: Paweł Ochal, Paweł Matner, Marcin Fehlau
  • 10 km - pierwsza trójka: Paweł Ochal, Paweł Matner, Marcin Kęsy
  • 15 km - pierwsza trójka: Paweł Ochal, Paweł Matner, Marcin Fehlau
  • meta - pierwsza piątka: Paweł Ochal, Paweł Matner, Łukasz Kalaszczyński, Marcin Kęsy, Marcin Fehlau