MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Poznań: Tanie przejazdy dla rodziców wychowujących czworo i więcej dzieci

Bogna Kisiel
Dzieci oraz młodzież ucząca się (do ukończenia 20. roku życia) z rodzin wychowujących czworo i więcej dzieci za 30-dniową sieciówkę na strefy A+B+C po wejściu w życie PEKI zapłaci 5,60 zł. Prawo do takich biletów specjalnych mają uzyskać także ich rodzice. Decyzję w tej sprawie podejmą na wtorkowej sesji poznańscy radni.

- Rada Rodziny Dużej wystąpiła z propozycją, by także rodzice, którzy wychowują czworo i więcej dzieci mogli korzystać z takiego biletu specjalnego - mówi Marek Sternalski, szef klubu radnych Platformy. I dodaje, że pomysł zyskał akceptację wszystkich klubów w Radzie Miasta. Jednak z uwagi na to, że należało doprecyzować pewne rozwiązania nie zajęto się nim na ostatniej sesji. Uchwałą w tej sprawie radni zajmą się we wtorek.

- Rodzice podobnie, jak dzieci, będą mogli skorzystać z biletu specjalnego w cenie 5,60 zł - tłumaczy Grzegorz Ganowicz, przewodniczący Rady Miasta, wyjaśniając, że uprawnienia do ulgi zostaną zapisane na karcie PEKA.

Na wtorkowej sesji radni zajmą się również cenami biletów zintegrowanych (tramwaj-autobus-kolej; tramwaj-autobus-PKS). ZTM zakończył już negocjacje z koleją i zaproponował następujące stawki biletów zintegrowanych: strefa A - 81 zł; A+B - 96 zł; A+B+C - 130 zł: A+C - 96 zł (bilety zintegrowane są ważne z miesięcznym biletem kolejowym lub PKS).

Ponadto rada przedyskutuje proponowane przez prezydenta zmiany w tegorocznym budżecie miasta.

- Najwięcej przesunięć dotyczy służby zdrowia i kultury - twierdzi G. Ganowicz. I dodaje, że jedna ze zmian ma nieco zabawny wydźwięk, bo dotyczy dofinansowania koncertu Placido Domingo w wysokości 45 zł.

Rada zdecyduje również, czy komisja rewizyjna przeprowadzi kontrolę wyborów do Parlamentu Europejskiego.

- Myślę, że wszyscy to poprą - uważa G. Ganowicz. - Jeśli są wątpliwości, to lepiej je wyjaśnić. Wielu mieszkańców miało kłopot z dotarciem do punktów wyborczych.

Możesz wiedzieć więcej! Kliknij i zarejestruj się: www.gloswielkopolski.pl/piano

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski