Poznań: W języku migowym o zagrożeniach

  Poznań: W języku migowym o zagrożeniach

  MI

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  O zagrożeniach obecnych czasów będą mówili uczestnicy konferencji w poznańskiej WSHiU. Będzie ona tłumaczona na język migowy.
  Poznań: W języku migowym o zagrożeniach
  Będzie to pierwsza konferencja naukowa w całości tłumaczona na język migowy. Rozpocznie się w środę o godzinie 10 w Wyższej Szkole Handlu i Usług (ul. 28 Czerwca 1956 roku 217/219 - naprzeciw HCP)

  - Całość zostanie poświęcona sprawom związanym z bezpieczeństwem, a przez to zagrożeniami, które niesienie XXI wiek - mówi Magdalena Górska, współorganizator konferencji. Dodaje, że przyjść i posłuchać może każdy chętny.

  Dr Paulina Wiśniewska dodaje, że prezentowane tematy będą bardzo różne. - Obecnie bezpieczeństwo kojarzy się nam głównie z zapobieganiem zagrożeniom terrorystycznym. Jednak dotyczy ono przecież wielu aspektów życia codziennego - zauważa Paulina Wiśniewska.

  Nowością ma być to, że całość będzie tłumaczona na język migowy. - Chcemy poruszyć także problemy związane z osobami, które nie słyszą lub mają poważne wady słuchu - zapowiada dr Wiśniewska. Według niej nie wszystkie obecnie systemy powiadamiania o zagrożeniach uwzględniają głuchych lub głuchoniemych. Część dyskusji ma być także poświęcona osobom autystycznym i dbaniu o ich bezpieczeństwo. Konferencja potrwa do godziny 17.  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo