PŚ w skokach: Kamil Stoch siódmy

red
Kamil Stoch zajął siódme miejsce w konkursie lotów narciarskich w Vikersund. Piotr Żyła zajął dziesiąte miejsce.

Aktualny mistrz świata w lotach narciarskich Robert Kranjec, zwyciężył w drugim konkursie Pucharu Świata na największej skoczni do lotów w Vikersund. Słoweniec poszybował na 231,5 m oraz 230,0 m (416,5 pkt). Najlepszy z Polaków Kamil Stoch zajął 7. miejsce (207,0 i 222,0 m).

Drugie miejsce wywalczył Michael Neumayer. Niemiec uzyskał 223,0 m oraz 231,0 m (405,5 pkt.). Dla doświadczonego skoczka z Bawarii jest to najlepszy rezultat w karierze. W drugiej serii Neumayer ustanowił nowy rekord Niemiec w długości skoku. Najniższy stopień podium zajął zwycięzca pierwszego konkursu w Vikersund - Gregor Schlierenzauer. Austriak lądował w obu seriach bardzo daleko (219,0 i 225,0 m; 400 pkt.) jednak nie wystarczyło to do odniesienia zwycięstwa numer 47.

Najlepszym z naszych skoczków był Kamil Stoch, który ukończył zawody na siódmej pozycji. Lider naszej drużyny uzyskał 207,0 m i 222,0 m (386,6 pkt). Pierwszą dziesiątkę zamknął kolejny z naszych reprezentantów - Piotr Żyła, który lądował na 216,0 m i 215,0 m (377,1 pkt.). Z miejsca 19. zajmowanego po pierwszej serii na pozycję 14. awansował Maciej Kot (202,0 m i 211,5 m; 356,7 pkt.). Krzysztof Miętus po skokach na odległość 198,5 i 172 m ostatecznie został sklasyfikowany na 23. miejscu. Na 28. pozycji zakończył zawody Dawid Kubacki.