Rada Miasta: Rondo Szczepankowo im. Mycielskich?

  Rada Miasta: Rondo Szczepankowo im. Mycielskich?

  BOK

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Tak Szczepankowo wyglądało w 2014 roku

  Tak Szczepankowo wyglądało w 2014 roku ©Grzegorz Dembinski

  Rondo Szczepankowo – tak wszyscy mówią o rondzie w rejonie ulic Ostrowskiej, Ługańskiej i Krzywoustego, choć oficjalnie nie zostało jeszcze nazwane. Tego rodzaju ważne skrzyżowania najczęściej biorą nazwę od części miasta, w której się znajdują. Tak miało stać się i w tym przypadku. Jednak propozycję prezydenta negatywnie zaopiniowała Rada Osiedla Szczepankowo-Spławie-Krzesinki, która chciała uhonorować rodzinę Mycielskich.
  Tak Szczepankowo wyglądało w 2014 roku

  Tak Szczepankowo wyglądało w 2014 roku ©Grzegorz Dembinski

  Chcąc znaleźć rozwiązanie tego sporu, zaproponowano, by było to rondo Szczepankowo im. Mycielskich. Jaka będzie ostateczna nazwa? Zdecydują o tym na wtorkowej sesji radni.

  Ponadto Rada Miasta zajmie się planami miejscowymi w rejonie Deszczowej oraz ulic Taylora i Kościuszki. Zyskały one akceptację komisji polityki przestrzennej więc nie powinny rodzić kontrowersji.

  Rada Miasta wskaże również kto w tym roku otrzyma dotacje na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane w budynkach wpisanych do rejestru zabytków. Na ten cel z budżetu Poznania przeznaczono półtora miliona złotych.

  Tematem dyskusji na sesji będzie utworzenie dwóch zespołów szkolno-przedszkolnych – na os. Jana III Sobieskiego oraz przy ul. Leszka. Radni chcą też między innymi uzupełnić składy stałych komisji oraz Miejskiej Rady Seniorów.  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo