Rezerwy Lecha Poznań wygrywają z Polonią Środa Wielkopolska. Zadecydowała bramka z pierwszej minuty spotkania

Maksymilian Dyśko
Rezerwy Lecha Poznań wygrywają z Polonią Środa Wielkopolska 1:0.
Rezerwy Lecha Poznań wygrywają z Polonią Środa Wielkopolska 1:0. Czesław Kościelski
Rezerwy Lecha Poznań rozegrały przedostatni sparing, przygotowujący ich do rundy wiosennej. Po raz drugi w tym okresie przygotowawczym, młodym lechitom udało się przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Tym razem podopieczni Artura Węski wygrali z Polonią Środa Wielkopolska, za sprawą trafienia, wracającego po długiej i skomplikowanej chorobie - Maksyma Czekały. Co ciekawe, bramka padła już w pierwszej minucie meczu.

Udany powrót młodego zawodnika po ciężkiej chorobie

Już w pierwszej minucie młodzi lechici objęli prowadzenie. Futbolówka po dokładnym podaniu Bartłomieja Juszczyka trafiła do Maksyma Czekały. Ten umiejętnie ją sobie przyjął i nie miał kłopotów z pokonaniem golkipera Polonii.

Podopieczni trenera Artura Węski chcieli iść za ciosem i w pierwszym kwadransie wykreowali kolejne trzy dogodne sytuacje do podwyższenia prowadzenia. Niestety, tym razem zawiodła skuteczność i precyzja.

Z czasem coraz więcej pracy miała defensywa rezerw Kolejorza, jednak w momencie zagrożenia dobrze interweniował Mędrala oraz jego partnerzy z zespołu. Warto odnotować, że w 25. minucie spotkania z boiska zszedł asystujący przy pierwszej bramce, Bartłomiej Juszczyk.

Po zmianie stron, jedni i drudzy wymieniali się atakami i tworzyli sytuacje podbramkowe, jednak nie byliśmy świadkami kolejnych trafień. Tym samym młodzi lechici wygrali przedostatnią grę kontrolną, za sprawą gola strzelonego przez Maksyma Czekałę.

Skład Lecha na spotkanie z Polonią Środa Wielkopolska

Lech II Poznań: Mateusz Mędrala (60. Wojciech Zborek) - Tomasz Cywka (60. Igor Brzyski), Patryk Olejnik (60. Maciej Wichtowski), Kacper Orzechowski, Karol Kalata (60. zawodnik testowany) - Igor Brzyski (46. Szymon Pawłowski), Jan Niedzielski (46. Sammy Dudek), Maksym Czekała - Maksym Pietrzak (60. Igor Stankiewicz), Bartłomiej Juszczyk (25. Aleksander Nadolski), Igor Stankiewicz (46. Filip Wolski)

Rezerwy Lecha Poznań rozegrają ostatni sparing już w sobotę. Ich rywalem będzie Kotwica Kołobrzeg.