Rugbyści Posnanii po punktach w ostatniej minucie uratowali w Sochaczewie bardzo cenny remis

mac
Bardzo cenny remis przywieźli w Wielką Sobotę z Sochaczewa rugbyści Posnanii. Walczący w grupie spadkowej ekstraligi Muszkieterowie z Poznania zremisowali z Orkanem 30:30, dzięki czemu zachowali jednopunktową przewagę nad zamykającymi tabelę sobotnimi rywalami oraz zmniejszyli straty do trzeciej od końca Juvenii Kraków.

Mecz w Sochaczewie miał dwa różne oblicza. W pierwszej połowie beznadziejnie grający poznaniacy pozwalali gospodarzom niemal na wszystko i nic dziwnego, że schodząc na przerwę przegrywali 6:27.

– W szatni musiałem udzielić chłopakom ostrej reprymendy. Na szczęście poskutkowało, bo w drugiej odsłonie był to zupełnie inny zespół. Dobrze, że doprowadziliśmy do remisu, bo Orkan nie odskoczył nam w tabeli. Ten wynik zwiększa nasze szanse na pozostanie w ekstralidze, choć szkoda, fatalnej pierwszej części spotkania. Gdybyśmy od początku grali tak, jak po zmianie stron, zgarnęlibyśmy w Sochaczewie komplet punktów – powiedział trener Posnanii Dominik Machlik.

Punkty na wagę remisu poznaniacy zdobyli dosłownie w ostatnich sekundach. Przyłożenie zaliczył Bartosz Kubalewski, a skutecznie podwyższył najskuteczniejszy w drużynie Muszkieterów Daniel Gdula, doprowadzając do wyniku 30:30. Sędzia nie wznowił już nawet spotkania.

Oba zespoły zainkasowały za sobotni mecz po trzy punkty – po dwa za remis oraz po punkcie bonusowym za cztery przyłożenia.
Odnotować należy ekstraligowy debiut Oskara Górskiego, pozyskanego z Chaosu Poznań zawodnika formacji młyna.

W następnym meczu, w niedzielę 12 kwietnia (godz. 15), Posnania zmierzy się na wyjeździe ze zdecydowanie najlepszą w grupie spadkowej Pogonią Aventą Siedlce

Orkan Sochaczew – Posnania Poznań 30:30 (27:6)