Od wczesnych godzin porannych w poniedziałek, 30 stycznia, policjanci prowadzili akcję „Trzeźwy poranek”. Mundurowi sprawdzali trzeźwość kierowców przemieszczających się po drogach naszego powiatu. W ciągu zaledwie kilku godzin zatrzymano czterech kierujących, którzy znajdowali się pod wpływem alkoholu.
Sekretarz powiatu grodziskiego prowadził samochód po użyciu alkoholu
Do tematu ubiegłotygodniowej akcji policjantów wracamy nie bez powodu. Wśród zatrzymanych tego dnia kierowców, którzy wsiedli do samochodu pod wpływem alkoholu, był sekretarz powiatu grodziskiego. Nasze ustalenia potwierdza również oficer prasowa grodziskiej policji, st. sierż. Aleksandra Hoffmann.
Sekretarz został zatrzymany w Rakoniewicach, na ulicy Krystyny, około godziny 7:10. Wynik przeprowadzonego alkomatem badania wskazał, że w jego organizmie było 0,27 promila alkoholu.
Za jazdę po użyciu alkoholu, która traktowana jest jako wykrocznie, sprawca staje przed sądem, a ten wymierza grzywnę w wysokości co najmniej 2,5 tys. zł, a maksymalnie 30 tysięcy oraz zakaz prowadzenia pojazdów od 6 miesięcy do 3 lat.
Takie są skutki picia piwa. Czy jedno dziennie szkodzi?
Sekretarz nie chciał się w tej sprawie wypowiadać. W krótkiej rozmowie przekazał nam jedynie, że sytuacja nie ma związku z jego pracą, to jego prywatna sprawa i nie będzie jej na razie komentować.
W sprawie skontaktowaliśmy się też ze starostą Mariuszem Zgaińskim.
- Na razie żadna informacja oficjalnie do mnie nie dotarła. Czekam na korespondencję w tej sprawie, która pewnie trafi do nas w tym tygodniu. Wówczas przeanalizujemy sprawę pod kątem prawnym i będziemy podejmować stosowne kroki - mówi Mariusz Zgaiński.
Źródło: grodzisk.naszemiasto.pl
Jesteś świadkiem ciekawego wydarzenia? Skontaktuj się z nami! Wyślij informację, zdjęcia lub film na adres: [email protected]
Tu żyje się najlepiej? Oto najbogatsze gminy w Wielkopolsce!...
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na Twitterze!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?
Dzieje się w Polsce i na świecie – czytaj na i.pl
Polecane oferty
kup teraz

Garmin Venu Sq 2 Music Brzoskwiniowy (100270011)
NADGARSTKOWY CZUJNIK TĘTNA Zegarek stale mierzy tę…
kup teraz

Huawei Watch GT3 Pro Elite 46mm Srebrny
Wysokowydajny inteligentny zegarek z tytanowym kor…
kup teraz

Apple Watch 8 Cellular 41mm Grafitowy z opaską sportową w kolorze...
apple watch series 8 olśniewa dużym niegasnącym wy…
kup teraz

Huawei Watch GT 3 46 mm Active Czarny
Zachwyca designem i klasyczną estetyką, zapewniają…
kup teraz

Amazfit GTS 4 mini Czarny
Amazfit GTS 4 Mini Kompaktowy i pełen mocy Ultra p…
kup teraz

Withings ScanWatch (HWA09-model 1-All-Int)
Withings ScanwatchPierwszy hybrydowy smartwatch z …
iPolitycznie - Robert Telus o rozwiązaniu problemu zboża - skrót