Sensacja. Piłkarze Warty tylko zremisowali w Wągrowcu

LUMAR, MAC

Prowadząca w tabeli kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej trzeciej ligi piłkarskiej drużyna Warty Poznań, w sobotnim meczu 24. kolejki rozgrywek niespodziewanie straciła dwa cenne punkty, zaledwie remisując w Wągrowcu z Nielbą 1:1 (0:1). Piłkarze Warty i tak mogą być zadowoleni, bo od 24. minuty po golu Mateusza Piechowiaka przegrywali i dopiero w 89. minucie do wyrównania doprowadził Bartosz Kieliba.
    Warta tylko zremisowała w Wągrowcu

Warta tylko zremisowała w Wągrowcu ©Waldemar Wylegalski

Wynik w Wągrowcu to, delikatnie mówiąc, dużego kalibru niespodzianka, bo Nielba to jeden z najsłabszych obecnie zespołów tej grupy trzeciej ligi. Doprowadzając w ostatniej chwili do remisu warciarze i tak uniknęli kompromitacji, gdyż porażka w tym spotkaniu byłaby jedną z największych sensacji obecnego sezonu w kujawsko- pomorsko-wielkopolskiej trzeciej lidze.

Do niespodzianki doszło też w Świeciu, gdzie Wda przegrała z Ostrovią 1909 Ostrów Wielkopolski 0:2 (0:0). Bramki dla biało-czerwonych z Ostrowa strzelili Michał Giecz (51) i Łukasz Wiącek (64).

W Swarzędzu Unia zremisowała z Polonią Środa Wielkopolska 1:1 (1:1). Prowadzenie dla gości uzyskał w 20. minucie Aleksander Giczela, wyrównał w 43. minucie Krzysztof Stępiński.