Sensacja w piłkarskiej trzeciej lidze. Lider tabeli Sokół Kleczew przegrał z Gromem w Plewiskach

Sensacją 20. kolejki spotkań w kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej trzeciej lidze piłkarskiej była porażka lidera Sokoła Kleczew, który przegrał z Gromem w Plewiskach 0:2. Kleczewianie nadal prowadzą w tabeli, ale ich przewaga nad Wdą Świecie zmalała do pięciu punktów.

Piłkarze Gromu, którzy tydzień wcześniej, także u siebie, z kretesem przegrali ze Startem Warlubie 0:4, tym razem okazali się lepsi od lidera. Kleczewianie stracili komplet punktów po raz pierwszy od 18 sierpnia minionego roku, po 15 meczach bez porażki, z których aż 14 rozstrzygnęli na swoją korzyść.

– To było wyrównane spotkanie, w którym graliśmy dość pechowo. Pierwszą bramkę po niefortunnej interwencji Łukasza Urbana. Po przerwie staraliśmy się doprowadzić przynajmniej do remisu, ale zabrakło skuteczności. Bardzo dogodne sytuacje strzelecki zmarnowali Norbert Grzelak oraz Arkadiusz Bajerski i to się zemściło."Nadzialiśmy się" na kontrę, po której gospodarze przypieczętowali swoje zwycięstwo. Każda passa kiedyś się kończy, nam przytrafiło się to w Plewiskach. Z porażki nie robimy tragedii. Teraz musimy się skoncentrować i wygrać następny mecz u siebie z Centrą Ostrów Wielkopolski. Łatwo nie będzie, bo Centra jest jak na razie rewelacją rundy wiosennej – stwierdził trener Sokoła Tomasz Mazurkiewicz.

Zajmująca drugą lokatę Wda Świecie zasłużenie wygrała trudny wyjazdowy mecz w Środzie Wielkopolskiej, pokonując tamtejszą Polonię 1:0. Trzy punkty zdobył też Lech II Poznań, który w Pakości zwyciężył czerwoną latarnię tabeli Noteciankę 3:2. Choć poznaniacy już w czwartej minucie zdobyli prowadzenie, do przerwy prowadzili gospodarze. Dopiero w ostatnich 30 minutach podopieczni Patryka Kniata przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Wynik 3:2 zanotowano również we Włocławku, gdzie Włocławia pokonała Unię Swarzędz. Zespół trenera Marcina Drajera szybko stracił gola, ale straty odrobił z nawiązką, obejmując nawet prowadzenie 2:1. Niestety później bramki strzelali już tylko włocławianie.

Jedynym zespołem, który w dwóch wiosennych kolejkach zdobył komplet punktów, jest Centra Ostrów Wielkopolski. Przed tygodniem beniaminek rozgromił 4:0 rezerwy Kolejorza, teraz , również przed własną widownią, wygrał 2:0 z innym zespołem o sporych aspiracjach, Startem Warlubie.

W interesujących, ważnych z punktu widzenia walki o uniknięcie degradacji, derbach Wielkopolski, Fogo Luboń bezbramkowo zremisowało z GKS Dopiewo. Lubonianie, podopieczni trenera Jarosława Araszkiewicza, nadal znajdują się w korzystniejszej sytuacji od dopiewian, ale sobotni podział punktów nie satysfakcjonuje żadnej z drużyn.

Żadna bramka nie padła również w Wągrowcu, gdzie Nielba zremisowała z trzecią dotychczas Unią Solec Kujawski. Mimo szybko zdobytego prowadzenia, na tarczy wróciła z Inowrocławia Polonia 1912 Leszno, która ostatecznie przegrała z Cuiavią 1:3, wszystkie bramki tracąc w drugiej połowie.

20. kolejka trzeciej ligi
Grom Plewiska – Sokół Kleczew 2:0 (1:0). Bramki: 1:0 Łukasz Urban (31. samobójcza), 2:0 Adrian Napierała (78).

Centra Ostrów Wielkopolski – Start Warlubie 2:0 (1:0). Bramki: 1:0 Jakub Michalski (1), 2:0 Jacek Pacyński (63).

Notecianka Pakość – Lech II Poznań 2:3 (2:1). Bramki: 0:1 Dawid Michniewicz (4), 1:1 Dawid Zdrojewski (6), 2:1 Michał Szot (18. karny), 2:2 Grzegorz Rogala (60. karny), 2:3 Michniewicz (70).

Włocłavia Włocławek – Unia Swarzędz 3:2 (1:1). Bramki:1:0 Dawid Kwiatkowski (6), 1:1 Mateusz Świergiel (44), 1:2 Krystian Antczak (58), 2:2 Mateusz Ewert (60), 3:2 Bartłomiej Feter (63).

Polonia Środa Wielkopolska – Wda Świecie 0:1 (0:1). Bramka: 0:1 Maciej Kot (36).

Cuiavia Inowrocław – Polonia 1912 Leszno 3:1 (0:1). Bramki: 0:1 Łukasz Glapiak (3), 1:1 Filip Sąsała (65), 2:1 Borys Klimczewski (71), 3:1 Klimczewski (78).

Pogoń Mogilno – Elana Toruń 1:1 (0:1). Bramki: 0:1 Kiriłł Szriejtor (50), 1:1 Antoni Krajnyk (62).

Fogo Luboń – GKS Dopiewo 0:0.
Nielba Wągrowiec – Unia Solec Kujawski 0:0.