Sensacyjna porażka poznańskich akademiczek z ŁKS SMS w Łodzi!

Do postawy Żanety Durak w meczu z łodziankami pretensji mieć nie można, ale jej koleżanki zagrały dużo poniżej oczekiwań Fot. Grzegorz Dembiński
Licznik poznańskich akademiczek zatrzymał się na ośmiu wygranych. W niedzielę Poznań City Center przegrał bowiem pierwszy mecz w sezonie.

To sensacyjne rozstrzygnięcie, gdyż w Łodzi doszło do starcia lidera z przedostatnią drużyną tabeli. Poznanianki przespały pierwszą kwartę, ale potem mozolnie odrabiały straty. Niestety w ostatniej kwarcie zostały rozbite przez rywalki, dla których było to dopiero trzecie zwycięstwo w rozgrywkach.
Przyjezdne pogrążyła doświadczona Katarzyna Kenig i przedstawicielka młodszego pokolenia, Barbara Głocka. W ekipie Ryszarda Barańskiego zawodu nie sprawiła Żaneta Durak, zdobywając 20 „oczek”.

I liga koszykarek: ŁKS SMS Łódź – Poznań City Center AZS 72:58 (19:12, 14:18, 17:19, 22:9)
Najwięcej punktów dla AZS: Durak 20 (2x3), Idziorek 11 (3x3), Koperwas 10.