Siatkarki Enei Energetyka wróciły z Wieliczki z kompletem punktów. Poznańska młodzież coraz lepiej sobie radzi w I lidze

W ataku Wiktoria Niwald, MVP spotkania z Solną Wieliczka. Atakująca Enei Energetyka Poznań w tym sezonie szybko stała się strzelbą nr 1 w ekipie energetycznych dziewczyn Waldemar Wylegalski
Siatkarki Enei Energetyka po pechowej porażce w Sosnowcu tym razem wróciły do Poznania z pełną pulą z gorącego parkietu w Wieliczce. Świetnie spisały się Wiktoria Niwald i Amelia Senica.

Podrażnione poznanianki od początku pokazały rywalkom, że chcą zdobyć w ich hali trzy punkty. W dwóch pierwszych setach kopalnią punktów dla energetycznych dziewczyn były skrzydła, do których piłka często wędrowała po udanych obronach.

– Rywalki ugryzły nas zagrywką, co skutkowało tym, że mogłyśmy prowadzić grę wyłącznie skrzydłami. Poza tym Enea Energetyk grał to, co chciał w obronie. Zawodniczki poznańskiej drużyny ustawiały się tam, gdzie powinny i przez to miały idealne okazje do wyprowadzania kontry – tłumaczyła Agnieszka Rabka, II trener zespołu z solnego miasta.

W kolejnych dwóch partiach sytuacja radykalnie się jednak zmieniała, a zwłaszcza od stanu 19:11 dla poznanianek w trzecim secie. Miejscowe odrobiły straty z nawiązką i wydawało się, że złamały opór gości. W czwartym secie energetyczne dziewczyny jednak się pozbierały, pokazały charakter w końcówce i zgarnęły całą pulę.

– Zaczęłyśmy grać lepiej, ale nie w takim stopniu, by odwrócić losy spotkania. Kiedy drużyna odrobiła straty ze stanu 11:19, to pomyślałam, że wreszcie złapałyśmy odpowiedni rytm. Niestety, w kolejnej partii nasza gra znów falowała i w efekcie to przyjezdne kończyły spotkanie w szampańskich nastrojach – dodała Rabka.

W sobotę poznanianki wracają do ligowej rywalizacji na własnym parkiecie. O godz. 15 podejmą w hali D POSiR przy Drodze Dębińskiej, BAS Białystok. Ten sam, który pozbawił je w poprzednim sezonie gry w turnieju finałowym.

I liga siatkarek: Solna Wieliczka – Enea Energetyk Poznań 1:3 (19:25, 23:25, 25:23, 25:27)
Enea Energetyk: Ziółkowska (3), Regulska (4), Pietrzak (1), Sobanty (4), Senica (21), Nastawska (8), Stryjak (libero) oraz Sobalska (1), Niwald (20), Bury (9).
Inne wyniki: Nike Węgrów – San-Pajda Jarosław 2:3, Płomień Sosnowiec – Sokół Mogilno 0:3, SMS Szczyrk – MKS Imielin 3:0, BAS Białystok – KS Piła 3:2.
Kolejność 1. Sokół 14 pkt, 2. San-Pajda 11, 3. MKS Imielin 10, ...5. KS Piła 10,... 7. Enea Energetyk 7.