Siatkarki poznańskiego Energetyka awansowały do półfinału mistrzostw Polski młodziczek!

Młodziczki Energetyka będą jedynym reprezentantem Wielkopolski w półfinałowej fazie rywalizacji o MP Fot. Bernard Guziałek
Siatkarki Energetyka Poznań wzięły w Wałczu rewanż za finały mistrzostw Wielkopolski młodziczek i pokonały w finałowym meczu turnieju ćwierćfinałowego drużynę Piątki Turek 2:0 (25:17, 25:19).

Zawodniczki trenerów Ciszaka i Orlika przegrały z gospodarzem turnieju Libero Wałcz 0:2 i wygrały z USA Beach Volley Lubsko 2:0. O awansie miał zadecydować więc niedzielny pojedynek ze zwycięzcą drugiej grupy, Piątką Turek, która w drodze do finału pokonała MKS Świdnica 2:1 i NTSK Nysa 2:0.

W niedzielę na parkiecie w Wałczu licznie zgromadzeni kibice zobaczyli zupełnie inną drużynę. Poznanianki do meczu z Turkiem przystąpiły bardzo zmotywowane. W pierwszym secie przewaga Energetyka nie podlegała dyskusji. Siatkarkom wychodziło wszystko i kontrolowały przebieg pierwszego starcia, wygrywając pewnie do 17. Drugi set to prowadzenie Piątki do stanu 19:17. W tym momencie nastąpiło przełamanie. Energetyk doprowadził do wyrównania, a później nie pozwolił już zdobyć żadnego punktu rywalkom i pewnie wygrał seta do 19, a cały mecz 2:0.

Za trzy tygodnie turniej półfinałowy, do którego Energetyk awansował jako jedyna drużyna z Wielkopolski. Nie udała się ta sztuka zespołowi PTPS Piła, który w turnieju w Gdańsku uległ w finale Gedanii 1:2.