Siatkarki PTPS Piła rozpoczęły zmagania w play-off OrlenLigi od porażki w Sopocie

Pilskie siatkarki w tym sezonie jeszcze ani razu nie wygrały z Atomem Treflem Sopot Fot. Wiesław Szmagaj
- Podczas play-off trzeba wygrać aż trzy spotkania i nie będzie to na pewno proste, dlatego że PTPS Piła to bardzo waleczny zespół - mówiła przed niedzielnym spotkaniem skrzydłowa Atomu Trefl Sopot i była zawodniczka pilskiego zespołu, Anita Kwiatkowska. Z walecznością drużyna gości w pierwszym meczu była niestety na bakier...

Nie tylko dlatego siatkarki z grodu Staszica rozpoczęły rywalizację w play-off OrlenLigi od porażki. Podopieczne Mirosława Zawieracza nie potrafiły też przebić się przez sopocki blok. Niewiele dały rotacje w składzie, bo Tijana Malesevic czy Natalia Krawulska tak czy inaczej muszą wypełnić określona normę, by ich zespół mógł marzyć o zwycięstwie z tak wymagającym rywalem jak ekipa mistrzyń Polski.

W pierwszej partii drużyna Adama Grabowskiego odjechała pilankom przy stanie 14:12. W kolejnym secie niemoc w szeregach gości wystąpiła jeszcze wcześniej, bo przy wyniku 8:6. Wydawało się, że przyjezdne się już nie pozbierają, ale swoje pięć minut miały na szczęście zmienniczki.

W trzecim secie na parkiecie w rolach głównych wystąpiły Magdalena Wawrzyniak i Daria Paszek. Nieźle spisywała się też Monika Martałek i w efekcie PTPS wygrał partię 25:20.

W czwartej odsłonie spotkania niemoc dopadła pilanki wcześniej niż ktokolwiek się spodziewał. Przy stanie 5:4 w antenkę trafiła Wawrzyniak i chwilę później gra PTPS legła w gruzach. Lekarstwem na odzyskanie mocy miały być liczne zmiany. Tym razem nie wyszły one jednak pilankom na dobre. Po drugiej stronie siatki rozkręciła się Australijka Rachel Rourke i przewaga miejscowych wzrosła do niebotycznych rozmiarów. Okazja do rehabilitacji dla siatkarek PTPS nadarzy się już w poniedziałek.

Atom Trefl Sopot - PTPS Piła 3:1 (25:14, 25:13, 20:25, 25:15)Atom: Coimbra, Bełcik, Szeluchina, Łukasik, Rourke, Kaczorowska, Zenik (libero) oraz Kwiatkowska, Cabrera, Wilk, Podolec.PTPS: Kuligowska, Martałek, Malasević, Lis, Krawulska, Archangielska, Wysocka (libero) oraz Wawrzyniak, Kajzer, Naczk, Paszek, Borek (libero).

Drugi mecz w poniedziałek o godz. 18 (relacja w Polsacie Sport)

Pozostałe wyniki I rundy play-off w Orlen Lidze (o miejsca 1-8): Muszynianka - Pałac Bydgoszcz 3:1 i 3:0, Tauron Dąbrowa Górnicza - Impel Wrocław 0:3 i 3:0, Aluprof Bielsko-Biała - Budowlani Łódź 3:1 i 3:0; (o miejsca 9-10): AZS Białystok - Legionovia 3:1.