Siatkówka: AZS UAM Poznań w weekend dwukrotnie przegrał 1:3 z MKS Będzin

Licznik beniaminka I ligi siatkarzy, AZS UAM Poznań, zatrzymał się na jednym punkcie i nie drgnął w sobotę, choć akademicy mieli swoje szanse na wyrwanie choćby punktu wyżej notowanemu rywalowi. Podopiecznym Damiana Lisieckiego w szalonych końcówkach setów znów jednak zabrakło spokoju.

W kolejnych spotkaniach być może zabraknie im też Tomasza Walendzika, ponieważ rozgrywający AZS UAM odniósł kontuzję w ostatniej akcji drugiego seta. - W naszej grze widać coraz więcej dobrych fragmentów. Przegrywamy jednak brakiem doświadczenia.

Na boisku jest za mało graczy, którzy chcieliby wziąć sprawy w swoje ręce. Co do kontuzji Tomasza Walendzika, to będzie musiał on zrobić prześwietlenie. Mamy jednak nadzieję, że nie zostały naruszone ani więzadła, ani kości, a torebka stawowa powinna się zagoić w ciągu dwóch tygodni - zauważył trener Lisiecki.

Z kolei trener gości nie był zadowolony z postawy swoich zawodników.
- Liga jest bardzo wyrównana i nieważne, czy ktoś jest na dwunastym czy pierwszym miejscu, z każdym przeciwnikiem trzeba grać na 100 procent. My przez pierwsze trzy sety popełnialiśmy masę błędów, dlatego to w ogóle cud, że wygraliśmy to spotkanie - stwierdził Rafał Legień.

W niedzielę obie drużyny rozegrały na Morasku rewanż w Pucharze Polski. Akademikom nie pomogła dobra gra rozgrywającego, Łukasza Makowskiego, i ponownie przegrali 1:3.

AZS UAM Poznań - MKS Będzin 1:3 (25:19, 35:37, 24:26, 20:25) i 1:3 (21:25, 22:25, 25:22, 12:25) w meczu o Puchar PolskiAZS UAM: Józefczak, Mędrzyk, Makowski, Schulz, Vlk, Bukowski, Mischke (libero) oraz Rutecki, Walendzik, Piórkowski, Pachliński.