Siatkówka: Polska - Włochy 1:3 [PUCHAR ŚWIATA, WYNIK]

BAZA
Siatkówka: Polska - Włochy 1:3 [PUCHAR ŚWIATA, WYNIK] brak
Mecz Polska - Włochy był ostatnim występem Biało-czerwonych na siatkarskim Pucharze Świata w Japonii. Podopieczni Stéphane'a Antigi, aby wygrać turniej i zapewnić sobie awans na igrzyska w Rio de Janeiro, musieli wygrać lub przegrać 2:3. Niestety, nie zdołali tego zrealizować i ulegli 1:3.

Do meczu Polska - Włochy nasza reprezentacja przystępowała z kompletem dziesięciu zwycięstw i wielkimi szansami na wywalczenie kwalifikacji olimpijskiej oraz wygranie Pucharu Świata. Trzeba było jednak wygrać co najmniej dwa sety. Niestety, znakomicie dysponowani zawodnicy Italii nie dali szans Biało-czerwonym i wygrali pewnie 3:1, zapewniając sobie miejsce na igrzyskach w Rio de Janeiro.

Początek dawał jednak nadzieję. Wprawdzie pierwszego seta wygrali Włosi, ale w kolejnej partii lepsi okazali się Polacy i do wymarzonego finiszu turnieju brakowało im już tylko seta. Niestety, reszta spotkania należała do rywali. Znakomicie dysponowany był Filippo Lanza. Świetne zawody grali też Ivan Zaytsev, Osmany Juantorena i Simone Buti. Z kolei Biało-czerwoni popełniali niewymuszone błędy, a w kluczowej fazie ostatniego seta nadziewali się na blok rywali. Efektem był fatalny wynik meczu Polska - Włochy 1:3.

Polska - Włochy 1:3 [24:26; 25:22; 22:25; 19:25]

- Trudno nam sobie wyobrazić, że po wygraniu wszystkich meczów, praktycznie odpadniemy z gry - mówił bezpośrednio po spotkaniu libero reprezentacji Polski Paweł Zatorski.

Porażka 1:3 w meczu Polska - Włochy nie odebrała mistrzom świata szans na powrót z Japonii z kwalifikacją olimpijską. Ich los zależy jednak od wyniku kończącego turniej spotkania Argentyna - USA. Zwycięstwo Albicelestes oznaczałaby, że to Polska uplasuje się w najlepszej dwójce turnieju i zapewni sobie bilet do Rio. Nasi zawodnicy nie wierzyli jednak w taki uśmiech losu. - Nie liczymy na Argentynę. To my mieliśmy wszystko w swoich rękach - wyznał Paweł Zatorski.

W przypadku wygranej Amerykanów Polacy przepustek do Brazylii muszą szukać w europejskim turnieju kwalifikacyjnym, który odbędzie się na początku stycznia w Berlinie lub turnieju interkontynentalnym.