Siatkówka: PTPS Piła wygrał z Pałacem Bydgoszcz, a Krispol Września z Morzem Szczecin

Pilskie siatkarki dobrze spisywały się w grze blokiem
Pilskie siatkarki dobrze spisywały się w grze blokiem Fot. Wiesław Szmagaj
Siatkarki PTPS Piła wygrały w poniedziałek po raz drugi z Pałacem Bydgoszcz i pozostają w grze o piąte miejsce w Orlen Lidze, premiowane występem w europejskich pucharach. Do pełni szczęścia brakuje już im tylko dwóch zwycięstw w starciach z Impelem Wrocław.

Kluczowy dla losów spotkania z Pałacem okazał się pierwszy set, w którym podopieczne Dariusza Luksa zachowały więcej zimnej krwi i rozstrzygnęły końcówkę na swoją korzyść. Potem już było z ,,górki", bo rywalki straciły wiarę w sukces i zostały po prostu przez pilanki wypunktowane.

Z kolei w Szczecinie w poniedziałek walczyli o awans do finału play-off II ligi siatkarze Krispolu Września. Pomarańczowi nie zawiedli swoich kibiców i pokonali miejscowe Morze 3:1. - W poniedziałek lepiej ,,weszliśmy" w mecz niż w niedzielę. Niestety sędziowie nie chcieli momentami być bezstronni i w efekcie przegraliśmy pierwszego seta. To nas mocno wybiło z rytmu, ale przy stanie 15:11 w drugiej partii dla Morza chłopaki wzięli się w garść i pokazali charakter.

Zwycięstwo w końcówce drugiego seta okazało się przełomem w całym spotkaniu. W kolejnych partiach to już my rządziliśmy na parkiecie - stwierdził kierownik Krispolu, Piotr Michalski.

Teraz wrześnian czeka dwutygodniowa przerwa, po której rozpoczną się zmagania o rozstawienie przed turniejami mistrzów i wicemistrzów grup II ligi. W finałowej potyczce pomarańczowi zagrają z MKSKalisz.

- Jednego nie będziemy robić, a mianowicie analizować przegranego, niedzielnego meczu z Morzem. Traktujemy to bowiem jako wypadek przy pracy. A finał chcemy wygrać choćby dla komfortu psychicznego - dodał Michalski.

PTPS Piła - Pałac Bydgoszcz 3:0 (26:24, 25:14, 25:18)
PTPS: Kuligowska, Lis, Malesević, Krawulska, Archangielskaja, Martałek, Wysocka (libero) oraz Paszek, Wysocka (libero), Wawrzyniak, Kajzer.
Pałac: Mazurek, Adams, Schulz, Martinez, Grejman, Liliom, Kuehn-Jarek (libero) oraz Mucha, Sosnowska, Krzywicka, Biedziak.
Stan rywalizacji: 2:0 (PTPS zagra o piąte miejsce z Impelem Wrocław).

Półfinał II ligi siatkarzy
Morze Szczecin - Krispol Września 1:3 (25:22, 24:26, 19:25, 16:25)
Krispol: Skrok, Maciej Iglewski, Mazowski, Murdzia, Narowski, Kazimierski, Mateusz Iglewski (libero) oraz Paniąńczyk, Kempiński.Stan rywalizacji: 1:3 (Krispol w finale zmierzy się z MKS Kalisz).