Skoki narciarskie: Kamil Stoch na piątym miejscu w Lahti

LEM
Kamil Stoch skończył konkurs Pucharu Świata w Lahti na 5. miejscu, tuż przed Maciejem Kotem. Zwyciężył Niemiec Richard Freitag.

Nasz mistrz świata zajmował po pierwszej serii drugie miejsce. Niestety zepsuł drugi skok, zaliczył tylko odległość 123, 5 m i znalazł się poza podium. Zwycięzcą konkursu zostaje Richard Freitag. Niemiec skoczył w drugiej serii najdalej - aż 128,5 m i wygrał z Norwegiem Andersem Bardalem (127 m) o 7, 3 pkt. Trzecie miejsce ex aequo zajęli Norweg Anders Jacobsen oraz Niemiec Severin Freud.

To był jednak udany konkurs dla naszych reprezentantów bo 6 miejsce zajął Maciej Kot, 12. Piotr Żyła, a na 19 pozycji sklasyfikowano Krzysztofa Miętusa.

Lubisz oglądać skoki narciarskie? Nie wiesz, o której i na jakim kanale będą transmitowane? Sprawdźprogram tv!