Skrzydłowy Lecha Poznań wszedł na boisko i po prawie roku zaliczył asystę. Zaliczka jest dobra, ale nie można spuścić z tonu

od 16 lat
Adriel Ba Loua w końcu zapisał w tym sezonie pierwsze ważne liczby. Skrzydłowy Lecha Poznań w spotkaniu z Djurgarden (2:0) na placu gry zameldował się w 72. minucie, a 10 minut popisał się asystą przy trafieniu Filipa Marchwińskiego. Pomimo dwubramkowej przewagi Iworyjczyk przestrzega przed dekoncentracją w rewanżowym spotkaniu w Sztokholmie.

Dla Adriela Ba Louy była to pierwsza od 13 marca 2022 roku (mecz z Wisłą Kraków) asysta w oficjalnym meczu Lecha Poznań. Skrzydłowy najpierw w 72. minucie spotkania zmienił Afonso Sousę, natomiast 10 minut później zagrał piłkę do innego rezerwowego - Filipa Marchwińskiego - który ustalił wynik spotkania na 2:0. Co ciekawe, "Marchewa" swoją ostatnią bramkę w europejskich pucharach zdobył w 2020 roku przeciwko... Hammarby ze Szwecji (3:0).

- Jest to bardzo ważne zwycięstwo. Rywal był wymagający. Wiedzieliśmy, że czeka nas trudne spotkanie. Nam zależało, aby pojechać na rewanżowe spotkanie z zaliczką. Przed nami będzie jeszcze kolejne 90 minut, podczas ktorych może wydarzyć się wszystko. Dlatego nie możemy odpuścić tego meczu i trzeba wykonać odpowiednią pracę. Nie powiedziałbym, że to łatwiejszy mecz, niż te z poprzednich rund, dla nas liczy się nasza własna postawa i na niej się koncentrujemy - powiedział po meczu Adriel Ba Loua.

Kolejorz w najbliższą niedzielę pojedzie do Gliwic na starcie z Piastem (12 marca, godzina 15). Rewanż z Djurgarden zaplanowano na czwartek (16 marca) na godzinę 18.45.

Lech Poznań pokonał na własnym stadionie szwedzkie Djurgarden 2:0. Awans do ćwierćfinału Ligi Konferencji Europy jest niemal przesądzony!

Pierwszy krok w stronę ćwierćfinału! Lech Poznań ograł Djurg...