Sparta Wrocław wyręcza PSŻ

  Sparta Wrocław wyręcza PSŻ

  Radosław Patroniak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Były stadion Olimpii Poznań na Golęcinie znów ożyje, bo przynajmniej przez rok ma na nim jeździć żużlowy wicemistrz Polski, Betard Sparta Wrocław. Fachowcy od czarnego sportu spodziewają się tłumów kibiców z całej zachodniej Polski, bo w kilka tygodniu upadły trzy ośrodki żużlowe – w Gnieźnie, Rawiczu i Ostrowie, a poza tym miejscowy kibic już też podobno spragniony prawdziwych jeźdźców, a nie pseudozawodników ze świeżo wydaną licencją na jazdę bez trzymanki. A takich można było zobaczyć w mijającym roku na zawodach dla wybranych (na imprezach obowiązywał limit 999 miejsc), organizowanych przez PSŻ Poznań.
  Sparta Wrocław wyręcza PSŻ
  Sygnał do sprowadzenia wrocławian dali poznańscy radni, popierając decyzję o przeznaczeniu kolejnych 1,8 mln zł na remont stadionu. Nie wiem, czym się oni kierowali, bo znów można przecież powiedzieć, że to kropla w morzu potrzeb, ale z drugiej strony widać w tym jakąś konsekwencję. Jeśli postanowiono modernizować Golęcin, to lepiej to robić etapami i powoli niż zaprzestać na początku drogi i wyrzucać pieniądze w błoto. Zrobili to w dodatku wbrew szalejącej w Poznaniu opinii, że PSŻ nieudolnie odradza żużel w Poznaniu, czego dowodem był choćby brak dofinansowania inwestycji golęcińskich w tegorocznym budżecie obywatelskim.

  Tymczasem w „Sportowych Faktach” przeczytałem wypowiedź prezesa PSŻ, Arkadiusza Ładzińskiego, że przeprowadzka wrocławian do Poznania to świetna wiadomość dla fanów żużla i PSŻ.
  - Nie wykluczamy, że będziemy ubiegać się o licencję na sezon 2016, ale tylko w przypadku, gdy Sparta Wrocław nie zdecyduje się na jazdę w Poznaniu – w ten sposób prezes Ładziński przekuwał swoją porażkę (PSŻ nie dostał licencji na ligowe występy i nie złożył odwołania) w ewidentnie niezasłużony sukces. No bo do czego Ładziński potrzebny Sparcie? Oni tam mają na pewno bardziej operatywnych działaczy, mechaników i ochroniarzy niż jego klub. Spokojnie sobie poradzą z przygotowaniem toru i zaproszeniem poznaniaków na żużel. Mam nadzieję więc, że prezes PSŻ nie pojawi się na konferencji, zapowiadającej występy wrocławian, nawet w charakterze przyzwoitki. „Kończ waść, wstydu oszczędź”, a nie rób już kolejnego widowiska, godnego tylko swoich klakierów...

  Chcesz skontaktować się z autorem informacji? r.patroniak@glos.com

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo