Spór o ziemię volksdeutscha

  Spór o ziemię volksdeutscha

  Łukasz Cieśla

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Niekonsekwencję i wydawanie sprzecznych opinii zarzucił biegłemu geodecie Grzegorz Borowski, właściciel gospodarstwa agroturystycznego położonego w Chorzępowie, w powiecie międzychodzkim.
  Mężczyzna przed poznańskim Sądem Okręgowym walczy o zachowanie swojego gospodarstwa. Podczas ostatniej rozprawy przesłuchano geodetę, który miał odpowiedzieć na pytanie czy dla spornej nieruchomości prowadzona była jedna, czy dwie księgi wieczyste. Początkowo w pisemnej opinii wskazał na to pierwsze rozwiązanie. Było to korzystne dla Borowskiego. Teraz w sądzie biegły zmienił zdanie.

  - Sporne grunty zostały wpisane do dwóch ksiąg, mimo że w mojej ocenie to nie było prawidłowe. Do tej drugiej księgi wpisano grunty wzięte niejako z powietrza. Jednak niech sąd sam wyciągnie wnioski w tej sprawie - wskazywał geodeta.

  Ze słów eksperta niezadowolony był Grzegorz Borowski. Co prawda spodobało mu się stwierdzenie o gruntach "wziętych z powietrza", ale zarzucił biegłemu wydawanie sprzecznych opinii i niekonsekwencję.

  - Co innego napisał, a co innego powiedział na procesie. Nie wiem, jak zinterpretuje to sąd. Obawiam się końcowego rozstrzygnięcia - denerwował się po rozprawie.

  O sądowych perypetiach Borowskiego informowaliśmy już w "Polsce Głosie Wielkopolskim". Kłopoty mężczyzny rozpoczęły się po zakupie przez niego zrujnowanych zabudowań w Chorzępowie. Postanowił je całkowicie odnowić i otworzyć gospodarstwo agroturystyczne.

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo