Sportowy weekend w telewizji. W natarciu piłka nożna, Królowa Sportu, żużel i kolarstwo!

Radosław Patroniak, Krzysztof Maciejewski
Patrycja Wyciszkiewicz (AZS Poznań) w niedzielę prawdopodobnie pobiegnie z koleżankami po medal ME w Berlinie w sztafecie 4x400 m. Relację z tego wydarzenia będzie można zobaczyć na antenie TVP, TVP Sport i Eursoportu
Patrycja Wyciszkiewicz (AZS Poznań) w niedzielę prawdopodobnie pobiegnie z koleżankami po medal ME w Berlinie w sztafecie 4x400 m. Relację z tego wydarzenia będzie można zobaczyć na antenie TVP, TVP Sport i Eursoportu Fot. Archiwum PZLA
Weekend będzie bardzo bogaty w wydarzenia sportowe. Jak zwykle na ekranach telewizorów bardzo dużo będzie futbolu. Jak zwykle zobaczyć będzie można wszystkie mecze polskiej LOTTO ekstraklasy piłkarskiej. Spotkanie Lech Poznań – Zagłębie Sosnowiec w niedzielę od 17.35 w Canal+Sport.

Z wydarzeń piłkarskich także inauguracyjna kolejka angielskiej Premier League, inauguracyjna kolejka ekstraklasy holenderskiej, liga austriacka, liga czeska, mecz o Superpuchar Niemiec Eintracht Frankfurt – FC Bayern Monachium, mecz Fortuna 1 Ligi (na platformie Cyfrowego Polsatu, w Polsacie Sport). Ponadto angielska Championship, niemiecka 2. Bundesliga, amerykańska Major League Soccer (MLS). oraz mecz rozgrywanych we Francji Mistrzostw Świata kobiet drużyn do lat 20. Ponadto jeszcze mistrzostwa Polski w piłce nożnej plażowej(beach soccer) w Kołobrzegu.

Poza wydarzeniami piłkarskimi polecamy zwłaszcza relacje z mistrzostw Europy w lekkiej atletyce w Berlinie, ME w kolarstwie w Glasgow (zwłaszcza wyścigu ze startu wspólnego elity).

Dla sympatyków żużla tym razem sobotnia Grand Prix Skandynawii w Malilli – szósta runda cyklu Grand Prix Indywidualnych Mistrzostw Świata 2018; mecze PGE Ekstraligi oraz Nice PLŻ (1. Ligi).

Polecamy również relacje z Grand Prix Austrii – 11. rundy MŚ w wyścigach motocyklowych oraz turniejów tenisowych i kolejnych zawodów Letniej Grand Prix w skokach narciarskich, tym razem we francuskim Courchevel.

Warto zobaczyć także rywalizację podczad MŚ w żeglarstwie w duńskim Aarhus.


PIŁKA NOŻNA

liga polska – LOTTO Ekstraklasa: Pogoń Szczecin – Cracovia, sobota, godz. 17.40, Canal+Sport oraz nSport, Arka Gdynia – Górnik Zabrze, sobota, godz. 20.05, Canal+Sport, Piast Gliwice – Legia Warszawa, niedziela, godz. 15.10, Canal+Sport, KGHM Zagłębie Lubin – Jagiellonia Białystok, niedziela, godz.17.30, Canal+, Lech Poznań – Zagłębie Sosnowiec, niedziela, godz. 17.35, Canal+Sport.
liga polska – Fortuna 1 liga: GKS 1962 Jastrzębie – Chojniczanka Chojnice, sobota, godz. 17.30, Polsat Sport.
liga angielska – Premier League: Newcastle United – Tottenham Hotspur Londyn, sobota, godz. 13.35, Canal+Sport 2, Huddersfield Town FC – Chelsea Londyn, sobota, godz. 15.55, Canal+Sport 2, Wolverhampton Wanderers – Everton FC, sobota, godz. 18.25, Canal+Sport 2, Liverpool FC – West Ham United, niedziela, godz. 14.25, Canal+, Arsenal Londyn – Manchester City, niedziela, godz, 16.55, Canal+Sport 2
liga angielska – Championship: Queens Park Rangers – Sheffield United, sobota, godz. 16, Eleven Sports 3, Derby County – Leeds United, sobota, godz, 18,25, Eleven Sports 2.
liga austriacka: FC Red Bull Salzburg – FK Austria Wiedeń, sobota, godz. 17, SportKlub.
liga czeska: FK Teplice – Sparta Praga, niedziela, godz. 17.55, Polsat Sport.
liga holenderska: Ajax Amsterdam – Heracles Almelo, sobota, godz. 18.25, Polsat Sport Extra, PSV Eindhoven – FC Utrecht, sobota, godz. 20.40, Polsat Sport Extra, DE Graafschap – Feyenoord Rotterdam. niedziela, godz. 14.25, Polsat Sport News.
liga niemiecka – 2.Bundesliga: MSV Duisbuerg – VfL Bochum, sobota, godz. 12.55, Eleven Sports 1, Arminia Bielefeld – SG Dynamo Drezmo, sobota, godz. 15.25, Eleven Sports 2, SV Sandhausen – Hamburger SV, niedziela, godz. 13.25, Eleven Sports 1, Holstein Kiel – FC Heidenheim 1846, niedziela, godz. 15.25, Eleven Sports 1.
liga amerykańska – Major League Soccer (MLS): DC United – Orlando City FC,, niedziela/poniedziałek, godz. 0.15, Eurosport 2.
Superpuchar Niemiec: Eintracht Frankfurt – FC Bayern Monachium, niedziela, godz. 20.25, Eleven Sports 1.
Mistrzostwa Świata kobiet do lat 20 we Francji, mecz fazy grupowej Anglia – Meksyk, niedziela, godz. 13.15, Eurosport 2.

PIŁKA NOŻNA PLAŻOWA
Mistrzostwa Polski w Kołobrzegu, sobota, Polsat Sport, półfinały mężczyzn (godz.11. godz. 12), mecz o 3.miejsce kobiet (godz. 13), mecz finałowy kobiet (godz.14); niedziela, Polsat Sport: mecz o 5. miejsce mężczyzn (godz. 10). Necz o 3. Miejsce mężczyzn (godz. 11), mecz pokazowy (godz. 12), mecz finałowy mężczyzn (godz. 13).

LEKKA ATLETYKA
Mistrzostwa Europy w Berlinie, przedostatni 6. dzień, sobota, godz.9, TVP Sport (chód na 20.km. kobiet), sobota godz. 10.20 TVP Sport (chód na 20 km mężczyzn), sobota, godz. 9, Eurosport 1, sobota, godz. 20.TVP Sport oraz Eurosport 1, sobota, godz. 20.15, TVP 1, ostatni 7. dzień, niedziela, godz. 9. TVP Sport, niedziela, godz. 19, Eurosport 1, niedziela, godz.. 19.10, TVP 2 oraz TVP Sport,, niedziela, godz. 20.20, TVP 1.

GIMNASTYKA SPORTOWA
Mistrzostwa Europy – rywalizacja drużynowa mężczyzn, sobota, godz. 13.45, Eurosport 1 oraz sobota, godz. 13.55, TVP Sport, finały na przyrządach mężczyzn, niedziela, godz.15.30, Eurosport 2 oraz niedziela, godz. 17.10, TVP Sport.

SKOKI DO WODY
Mistrzostwa Europy w Glasgow, wieża 10-metrowa – finał par mieszanych. sobota, godz. 16.30, Eurosport 1, trampolina 3-metrowa, finał kobiet, sobota, godz. 18, Eurosport 1.

ŻUŻEL
Grand Prix Skandynawii w Malilli – szósta runda IMŚ 2018, sobota, godz. 18.30, Canal+.
PGE Ekstraliga: Get Well Toruń – Grupa Azoty Unia Tarnów, niedziela, godz. 16.30, nSport, CSASH BROCKERR Stal Gorzów – Betard Sparta Wrocław, niedziela, godz. 19, nSport.
Nice PLŻ – 1 liga: Orzeł Łódź – ROW Rybnik, sobota, godz. 16, Eleven Sports 1, Speed Car Motor Lublin – Zdunek Wybrzeże Gdańsk, niedziela, godz. 14.30, Polsat Sport.

WYŚCIGI MOTOCYKLOWE
Grand Prix Austrii – jedenasta runda MŚ 2018 w Spielbergu, 3 sesja treningowa w klasie Moto 3, sobota, godz. 9, Polsat Sport Extra, 3 sesja treningowa w klasie Moto GP, sobota, godz. 9.55, Polsat Sport Extra, 3 sesja treningowa w klasie Moto G2, sobota, godz. 10.55, Polsat Sport Extra, sesja kwalifikacyjna w klasie Moto 3, niedziela, godz. 12.35, Polsat Sport Extra, 4 sesja treningowa w klasie MotoGP, sobota, godz. 13.30, Polsat Sport Extra, sesja kwalifikacyjna w klasie MotoGP, sobota, godz. 14.10, Polsat Sport Extra, sesja kwalifikacyjna w klasie Moto 2, sobota, godz. 15.05, Polsat Sport Extra, rozgrzewka w klasie Moto 3, niedziela, godz. 8.40, Polsat Sport Extra, rozgrzewka w klasie Moto 2, niedziela, godz. 9.10, Polsat Sport Extra, rozgrzewka w klasie MotoGP, niedziela, godz. 9.40, Polsat Sport Extra, wyścig w klasie Moto 3, niedziela, godz.11, Polsat Sport Extra, wyścig w klasie Moto 2, niedziela, godz. 12.20, Polsat Sport Extra, wyścig w klasie Moto GP, niedziela, godz. 14, Polsat Sport Extra.

SKOKI NARCIARSKIE
Zawody Letniej Grand Prix w Courchevel, konkurs indywidualny mężczyzn, sobota. godz. 18, Eurosport 2.

KOLARSTWO
Mistrzostwa Europy w Glasgow – wyścig ze startu wspólnego mężczyzn, niedziela, godz. 11.30, Eurosport 2, niedziela, godz. 12.15, Eurosport 1 oraz niedziela, godz. 14.40, TVP Sport.
BMX, sobota, godz. 11.30, Eurosport 2, sobota, godz. 12.30, Eurosport 1.
Tour of Utah – 5. etap, sobota, godz. 22, Eurosport 2, ostatni 6. etap, niedziela, godz. 22, Eurosport 2.

TENIS
Turniej WTA w Montrealu, 1. mecz półfinałowy gry pojedynczej, sobota, godz. 19, TVP Sport, 2. mecz półfinałowy gry pojedynczej, sobota/niedziela, godz. 0.00. TVP Sport, mecz finałowy gry pojedynczej, niedziela, godz. 22.45, TVP Sport.
Turniej ATP w Toronto, 1. mecz półfinałowy gry pojedynczej, sobota, godz. 21. Polsat Sport, 2. mecz półfinałowy gry pojedynczej, sobota/niedziela, godz. 2, Polsat Sport, mecz finałowy gry pojedynczej, niedziela, godz. 22, Polsat Sport.

ŻEGLARSTWO
Mistrzostwa Świata w Aarhus, sobota, godz. 13.30, SportKlub, niedziela, godz.. 13.30, SportKlub

TENIS STOŁOWY
Turniej ITF Warsaw Sports Group Open 2018 kobiet – mecz finałowy, niedziela, godz. 12.30, TVP Sport

SNOOKER
Turniej World Open w Yushanie – mecz półfinałowy, sobota, godz. 7.55 oraz sobota, godz. 13.25, Eurosport 2, mecz finałowy, niedziela, godz. 7.55, Eurosport 2

Chcesz skontaktować się z autorem informacji? [email protected]

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie