Stalówka zatrzymana przez Anwil

Christo Nikołow zdobył 13 punktów i był najskuteczniejszym graczem Stali
Christo Nikołow zdobył 13 punktów i był najskuteczniejszym graczem Stali Fot. Archiwum PLK
Każda seria ma swój kres. Przekonali się też o tym w środę koszykarze BM Slam Stali Ostrów. Po pięciu zwycięstwach z rzędu podopieczni Emila Rajkovica ulegli na wyjeździe wyżej notowanemu Anwilowi Włocławek 65:80.

Ostrowianie w drugiej kwarcie doszli rywali na jeden punkt, ale ostatecznie pierwszą połowę przegrali różnicą siedmiu „oczek”. Po zmianie stron gospodarze konsekwentnie utrzymywali bezpieczną przewagę i przed końcową syreną nie musieli drżeć o wynik.

W ekipie gości bardzo dobrze zagrał Bułgar Christo Nikołow. Na przegraną Stalówki wpływ mogła mieć nieco gorsza niż zwykle skuteczność Aarona Johnsona. W zbiórkach nie zawiódł Shawn King, ale jego dorobek punktowy też mógł być nieco lepszy.

Liderem włocławian był Serb Nemanja Jaramaz, ale dzielnie kroku dotrzymywał mu Kamil Łączyński. W miejscowym zespole zadebiutował James Washington (29 lat, 182 cm). Nowy rozgrywający Anwilu występował w Niemczech, Szwecji, Belgii, Chorwacji i Francji, a ostatnio w szwedzkim Boras Basket.

Anwil Włocławek – BM Slam Stal Ostrów 80:65 (24:19, 18:16, 21:18, 17:12)

Anwil: Jaramaz 15, Łączyński 14, McCray 12, Chyliński 12, Leończyk 9, Sobin 8, Dmitriew 5, Haws 5.
Stal: Nikołow 13, Szewczyk 11, King 10, Carter 9, Johnson 7, Majewski 6, Troupe 3, Ochońko 2, Tomaszek 2, Chanas 2.
Wyniki innych meczów PLK: TBV Start Lublin – Rosa Radom 64:63, Energa Czarni Słupsk – Polpharma Starogard Gdański 66:75