Szermierka: Udane występy poznanianek

JAC
Bardzo dobrze spisały się polskie florecistki i szablistki podczas zawodów Pucharu Świata, jakie odbyły się w Seulu i Tianjin. W stolicy Korei Południowej we floretowym Grand Prix Pucharu Świata zwyciężyła Sylwia Gruchała (AZS AWF Warszawa). Z kolei w Chinach w szablowym Grand Prix PŚ drugie miejsce zajęła Aleksandra Socha (AZS AWF Warszawa).

Znakomicie w obu zawodach spisały się także zawodniczki poznańskich klubów. W Tianjin szóste miejsce zajęła szablistka Katarzyna Kędziora (AZS OŚ Poznań). W 1/16 finału Kędziora pokonała Julię Gawriłową (Rosja) 15:11, a w kolejne okazała się lepsza od Chinki Fei Li, zwyciężając 15:13. W ćwierćfinale Kędziora przegrała z Koreanką Ji Yeon Kim 7:15. Dwie inne zawodniczki AZS OŚ Poznań, Bogna Jóźwiak zajęła 21. pozycję, a Irena Więckowska uplasowała się na 67. miejscu. Aleksandra Socha w pojedynku finałowym przegrała nieznacznie z Amerykanką Mariel Zagunis 12:15.

W Seulu fantastycznie fechtowała Sylwia Gruchała, która w finale wygrała z Korenką Hyun Hee Nam 7:6. Blisko awansu do ćwierćfinału turnieju była florecistka AZS AWF Poznań - Małgorzata Wojtkowiak. Niestety, w 1/8 finału Wojtkowiak przegrała z tą samą Koreanką, którą w finale pokonała Gruchała, 8:15 i została sklasyfikowana na 14. pozycji. Inna z poznańskich florecistek, Martyna Synoradzka zajęła 18. miejsce.