Szóste z rzędu zwycięstwo siatkarek Enei Energetyka Poznań! Dziewczyny grają jak z nut i już czekają na sobotni mecz z liderem z Tarnowa

Przyjmująca Enei Energetyka, Agata Plaga jest w rewelacyjne formie i zgarnia ostatnio statuetki MVP jedną za drugą Adam JastrzęBowski
Siatkarki Enei Energetyka są nie do powstrzymania w I lidze. Poznanianki w zaległym meczu pokonały w środę w hali UAM Częstochowiankę 3:0 i była to ich szósta wygrana z rzędu. W sobotę o godz. 17 energetyczne dziewczyny podejmą lidera z Tarnowa. Zapowiada się wielki bój.

W pierwszym secie wyrównana walka trwała tylko do stanu 8:8. Potem sprawy w swoje ręce wzięły Martyna Szczepuła i Agata Plaga. Pozostałe zawodniczki też zresztą zaczęły grać skuteczniej i przyjezdnym w tej sytuacji pozostała walka o przyzwoity wynik premierowej partii.

Po zmianie stron Częstochowianka robiła wszystko, by odwrócić losy spotkania, ale miała za mało argumentów w ataku i w grze na siatce. Z kolei ekipa gospodyń rozgrywała bardzo dobry mecz w każdym elemencie siatkarskiego abecadła. Klasą dla siebie była wspomniana Plaga, która nie tylko dobrze spisywała się w ataku, ale również w bloku i na zagrywce.

W trzeciej odsłonie spotkania początkowo energetyczne dziewczyny przegrywały (3:5 i 5:8), ale w środkowej fazie seta znów weszły na maksymalne obroty. Piłka po zbiciach częstochowianek często lądowała na aucie lub po ich stronie boiska. Miejscowe wypracowały sobie w końcówce tak komfortową przewagę, że trener Marcin Patyk mógł wpuścić na boisko praktycznie wszystkie swoje rezerwowe. MVP meczu, po raz czwarty w sezonie, została Agata Plaga, która jest w takiej formie, że posadzenie jej na ławce byłoby sabotażem.

W sobotę przeciwko PWSZ Tarnów poznanianki absolutnie nie stoją na straconej pozycji, choć na wyjeździe przegrały 0:3. Wynik spotkania jest jednak trochę złudny, bo w każdym secie wówczas trwała walka do ostatniej piłki. Poza tym Enea Energetyk jest obecnie na fali wznoszącej. Ma wspaniałą serię zwycięstw i może ją kontynuować nawet w starciu z drużyną, która w tym sezonie doznała tylko jednej porażki.

Ciekawostką sobotniego meczu będzie także wizyta w Poznaniu wieloletniej kapitan energetyczek, Klaudii Świstek. Kibice na pewno przywitają ją gorącym oklaskami, ale potem na boisku nie będzie już miejsca na sentymenty.

Z kolei w meczu I rundy play-off Ligi Mistrzyni siatkarki Developresu Rzeszów po kolejnym zaciętym meczu przegrały z Vakifbankiem w Stambule 1:3 (15:25, 19:25, 25:23, 23:25). W pierwszym meczu lider Tauron Ligi pokonał jedną z najlepszych drużyn świata 3:2 i tym samym odpadł z rozgrywek. Podopiecznym Stephana Antigi niewiele zabrakło jednak do tego, żeby doprowadzić chociaż do złotego seta. Najlepszą zawodniczką meczu wybrano Szwedkę Isabelle Haak, ale równie dobrze zagrała Brazylijka Gabi. W drużynie gości, poza końcówką czwartego seta, świetnie spisywała się Jelena Blagojević.

I liga siatkarek: Enea Energetyk Poznań - Częstochowianka 3:0 (25:18, 25:21, 25:18)