MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Tak matura 2021 wypadła w powiatach Wielkopolski. Zobacz ranking! Czy poprawkowicze mają szansę na rekrutację na studia w Poznaniu?

Sylwia Rycharska
Sylwia Rycharska
Na maturze 2021 z powodu pandemii i zdalnego nauczania obowiązywały niższe wymagania. Maturzyści musieli obowiązkowo przystąpić tylko do trzech egzaminów pisemnych na poziomie podstawowym: z języka polskiego, matematyki i języka obcego. Nie przeprowadzano egzaminów ustnych. Absolwenci szkół średnich nie musieli także przystępować do egzaminu z wybranego przedmiotu na poziomie rozszerzonym, ale większość z nich korzystała z tej możliwości ze względu na rekrutację na studiaSprawdź, w których powiatach i miastach na prawach w województwie wielkopolskim najwięcej uczniów zdało maturę 2021 --->>>Strefa pole dance
Na maturze 2021 z powodu pandemii i zdalnego nauczania obowiązywały niższe wymagania. Maturzyści musieli obowiązkowo przystąpić tylko do trzech egzaminów pisemnych na poziomie podstawowym: z języka polskiego, matematyki i języka obcego. Nie przeprowadzano egzaminów ustnych. Absolwenci szkół średnich nie musieli także przystępować do egzaminu z wybranego przedmiotu na poziomie rozszerzonym, ale większość z nich korzystała z tej możliwości ze względu na rekrutację na studiaSprawdź, w których powiatach i miastach na prawach w województwie wielkopolskim najwięcej uczniów zdało maturę 2021 --->>>Strefa pole dance Waldemar Wylegalski
Ponad 70 proc. uczniów z całego województwa wielkopolskiego zdało maturę 2021 r. W niektórych powiatach naszego regionu było to nawet 80 proc. maturzystów. Zobacz, gdzie absolwenci szkół średnich wypadli najlepiej, a gdzie 24 sierpnia 2021 r. odbyło się wiele egzaminów poprawkowych.

Wyniki matury ogłoszono 5 lipca 2021 r. W Wielkopolsce maturę zdało 74,2 proc. uczniów. Egzamin z języka polskiego na poziomie podstawowym zaliczyło 95 proc. uczniów. Na maturze z matematyki powiodło się 78 proc. osobom, które przystępowały do tego egzaminu. Język angielski zaliczyło 93 proc. zdających.

Zobacz też: Pfizer dla uczniów. Od września szczepienia w szkołach

od 16 lat

Ponad 4,6 tys. osób (czyli 18,2 proc.) ma prawo przystąpienia do egzaminu poprawkowego, który odbył się 23 sierpnia 2021 r. A niespełna 2 tys. osób, czyli 7,6 proc. nie zdało egzaminu maturalnego z więcej niż jednego przedmiotu.

Trwa głosowanie...

Czy matura 2021 była trudna?

Głos Wielkopolski

Tak matura 2021 wypadła w powiatach Wielkopolski - ranking
W których powiatach i miastach na prawach w województwie wielkopolskim najwięcej uczniów zdało maturę 2021? Gdzie wypadła ona słabiej? Po szczegóły zapraszamy do naszej galerii.

Matura poprawkowa 2021 a rekrutacja na studia

Maturzyści swoje wyniki egzaminu poprawkowego poznają 10 września. Na większości kierunków poznańskich, publicznych uczelni wyższych rekrutacja dobiegła końca, jednak nie na wszystkich. Dlatego poprawkowicze mają szansę studiować w Poznaniu.

Gdzie jeszcze trwa rekrutacja na studia w Poznaniu - tylko wybrane kierunki?

 • AWF - tura dodatkowa na st. stacjonarne do 15 września
 • Politechnika Poznańska - do 15 września na studia niestac.
 • UAM - do 15 września na studia niestac.
 • Uniwersytet Medyczny - do 31 sierpnia na studia II st.

Ponadto maturzyści mogą rekrutować na uczelnie niepubliczne:

 • Collegium Da Vinci - do 30 września na studia stac. i niestac. I i II st.
 • Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska - do 15 października na studia stac. I i II st, i do 31 października na studia niestac.
 • Wyższa Szkoła Bankowa - do 31 października na studia stac. i niestac. I i II st.
 • Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa - do 30 września na studia stac. i niestac. I i II st.
 • Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii - do 30 września na studia stac. i niestac. I i II st.
 • Wyższa Szkoła Handlu i Usług - do 30 września na studia stac. i niestac. I i II st.
 • Wyższa Szkoła Języków Obcych - do 30 września na studia stac. i niestac. I i II st.
 • Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości - do do 31 października na studia niestac. I i II st.
Na uczelniach wyższych trwa rekrutacja na rok akademicki 2020/2021. Wybierasz się na studia w Poznaniu i nie wiesz, jaki kierunek wybrać? Przejdź do galerii i sprawdź, jakie kierunki studiów na poznańskich uczelniach wyższych są najczęściej wybierane przez studentów.Przejdź do kolejnego zdjęcia --->

TOP 10 najpopularniejszych kierunków studiów w Poznaniu! Te ...

Sprawdź też:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski