Tauron Dąbrowa Górnicza zdobył Superpuchar i wygrał turniej siatkarek Szamotuły Amica Cup

Siatkarki Atomu Trefl Sopot zostały po raz drugi z rzędu zdobywczyniami Superpucharu. Wicemistrzynie kraju wygrały również trzydniowy turniej Szamotuły Amica Cup.

Dąbrowianki dość łatwo rozprawiły się z ekipą mistrza Polski, choć wynik meczu nie do końca odzwierciedla przebieg spotkania. W pierwszym secie Tauron największy problemy miał z powstrzymaniem Anny Podolec.W drugim dość długo zanosiło się na zwycięstwo Atomu, ale kilka kapitalnych ataków skończyła dobrze znana w Wielkopolsce Eleonora Dziękiewicz. W trzecim secie nadzieje na odwrócenie losów meczu Atomówki mogły mieć jeszcze do drugiej przerwy technicznej. Po niej na parkiecie rządziła już tylko jedna ekipa, czyli Tauron. Świetnie w zwycięskim zespole wypadły też Brazylijka Sassa i była rozgrywająca PTPS Piła, Anna Kaczmar.
W drugim niedzielnym spotkaniu Aluprof uporał się z naszpikowanym gwiazdami Chemikiem. Dream Team z Polic niespodziewanie wygrał w Szamotułach tylko jedno spotkanie. Inna sprawa, że niektóre zawodniczki, jak choćby Serbka Maja Ognjenovic, dołączyły do zespołu później i potrzebują czasu na zgranie się z nowymi koleżankami. W tej sytuacji nie mogły też dziwić częste rotacje w składzie.
W sobotę z kolei kibice zobaczyli najbardziej zacięte spotkanie turnieju, w którym Aluprof zwyciężył po tie-breaku Tauron. W drugim pojedynku Chemik gładko pokonał ekipę z Sopotu. Jedynym zmartwieniem dla zdobywczyń Superpucharu może być fakt, że zazwyczaj zdobycie tego trofeum nie przynosiło drużynie szczęścia w lidze.

Wyniki turnieju siatkarek Szamotuły Amica Cup

Mecz o Superpuchar: Atom Trefl Sopot – Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 0:3 (19:25, 23:25, 15:25), Aluprof Bielsko-Biała – Chemik Police 3:1 (22:25, 25:19, 26:24, 25:22), Tauron – Aluprof 2:3 (21:25, 25:20, 26:28, 25:20, 12:15), Chemik Police - Atom Trefl Sopot 3:0 (26:24, 25:21, 25:19)
Kolejność: 1. Tauron, 2. Aluprof, 3. Chemik Police, 4. Atom Trefl Sopot
MVP Superpucharu: Katarzyna Zaroślińska (Tauron)
Nagrody indywidualne: Aleksandra Trojan (Aluprof), Elżbieta Skowrońska (Tauron), Judith Pietersen (Atom Trefl), Ana Bjelica (Chemik)
Nagroda dla najmłodszej zawodniczki turnieju: Natalia Strózik (Aluprof), Zawodniczka turnieju według kibiców: Sassa (Tauron), MVP turnieju: Eleonora Dziękiewicz (Tauron)